Окрім шахів: 13 ігор та загадок для розвитку логіки

Розвиваємо малечу вдома, в школі, в подорожі

Розвинути логічне мислення у дитини можна не лише за  допомогою таких перевірених часом ігор, як шахи, шашки, доміно і т.п. Адже у світі існує ще багато цікавинок, що стануть у нагоді й любителям математики, й «гуманітаріям». Ми познайомимо вас із декількома корисними настільними іграми, головоломками та загадками «з секретом».

Логічні загадки із хитрощами

Загадувати їх можна будь-де та будь-коли — дорогою до школи, у магазині або під час поїздки. Дитина не нудитиметься й одночасно розвиватиметься. Отже кілька загадок:

1. Як стрибнути із десятиметрової драбини й не розбитися?

  • Відповідь: стрибнути із першої сходинки.

2. До річки підходять дві людини. Біля берега стоїть човен, який може витримати тільки одну людину. Обидві людини змогли переправитися на протилежний берег. Як їм це вдалося?

  • Відповідь: вони були на різних берегах. Коли перша припливла до протилежного берега, друга взяла човен і теж переправилася на протилежний берег.

3. Йшли два батька і два сини. Знайшли три апельсини. Не різали, не шматували, а порівну розділяли. Як таке можливо?

  • Відповідь: це були дід, батько і син.

4. Що буде, якщо тричі повернути праворуч?

  • Відповідь: у результаті повернеш ліворуч.

5. На столі лежать лінійка, олівець, циркуль і гумка. На аркуші паперу потрібно накреслити коло. З чого ти почнеш?

  • Відповідь: треба спочатку десь дістати аркуш паперу.

Логічні загадки

Усі діти люблять розгадувати загадки, отже можна потренувати логіку малечі, розповівши декілька цікавих історій, які треба додумати.

1. Що не є питанням, але вимагає відповіді?

  • Відповідь: дзвінок в двері або по телефону.

2. Чи є десь таке поле, де кінь через коня стрибає?

  • Відповідь: шахове поле.

3. Буває легкою і важкою, але нічого не важить. Буває швидкою і повільною, але не ходить, не бігає, не літає. Що ж це таке?

  • Відповідь: музика.

4. Ось загадка непроста: у кого за носом знаходиться п’ята?

  • Відповідь: у взуття.

5. Аня написала на аркуші паперу число 86 і запитала у своєї подруги: «Можеш збільшити це число на 12 і показати мені відповідь, нічого не закреслюючи, і не дописуючи?» Подруга впоралася. А ти зможеш?

  • Відповідь: треба перевернути аркуш на 180° і отримаєте число 98.

Настільні логічні ігри

У прохолодну погоду, щоб не сумувати вдома, подаруйте дітям яскраву коробку із пригодами, задачами та мандрами.

«Розумний сирник»

Гра-головоломка являє собою книжку, з лівого боку якої розташовані буклети з завданнями, а з правого — ігрове поле й магнітні елементи сиру та мишей. Вибирайте завдання, розставляйте початкове положення елементів, як показано на схемі, а з решти шматочків сиру складайте цілий шматок, таким чином, щоб в кожній великій сирній дірці опинилася миша. Гра має 48 завдань поділених на 4 рівня складності. Перші завдання, для малюків, включають в себе деякі підказки, а ось останні змусять добряче подумати навіть дорослих. Коштує «Розумний сирник» 199 грн.

«Хитрі жуки»

На перший погляд, гра проста — треба накрити камінням жуків таким чином, щоб залишилися тільки ті, що зазначені в завданні. Але дедалі завдання стають складнішими, і навіть може виникнути думка про те, що в них закралася помилка. Для таких випадків користуйтеся підказками, як правильно повернути камені, щоб накрити потрібних жуків. Гра коштує 199 грн.

«Храм-пастка»

Це пригодницька гра, де головним героєм є мандрівник Індіана Джонс, який потрапив у древній храм і не може із нього вибратися. Гравцям доведеться добре подумати, перш ніж вивести Індіану із лабіринту. Гра не лише цікава, а й видовищна, має 48 завдань та 4 рівні складності. Коштує 379 грн.

— Читайте також: EQ games: 7 ігор для розвитку емоційного інтелекту