Пекельний тиждень: 10 кращих думок з книги Еріка Бертрана Ларссена

Сім днів на повну силу

08.11.2017

Можна робити щось правильно, неправильно, або робити це по-військовому. Ерік Бертран Ларссен — колишній військовий розвідник, а тепер — культовий пихолог і тренер з дипломом школи бізнесу, розробив «цивільний» варіант суворої військової програми «пекельного тижня» для новачків. Пропонуємо найкращі думки з його книги, що вийшла українською у видавництві «Mоноліт-Bizz».

«На пекельний тиждень можна перетворити лише звичайні, рутинні сім днів. Ви мусите, як завжди, ходити на роботу і залагоджувати усі домашні справи. Різниця полягатиме лиш у тому, що ви будету виконувати ці завдання на максимально високому рівні, приймаючи додаткові виклики пекельного тижня. Це буде непростий час. Проте обіцяю, що він мине захопливо і недарма».

Про книгу

План пекельного тижня такий: понеділок — звички, вівторок — настрій та зосередженість, середа — управління часом, четвер — зона комфорту, п`ятниця — відпочинок і відновлення, субота — внутрішній діалог, неділя — осмислювання.

Нічого особливого, так? Насправді пекельний тиждень — серйозний виклик. (…) Маленькі вчинки мають великі наслідки. Ви будете правильно харчуватися, тренуватися щодня та ефективно відпочивати. Будете прислухатися до людей, що вас оточують, зосереджено працювати, рано прокидатися й рано лягати. Ви будете справним у всьому, за що братиметеся. (…) Цілий тиждень ви будете кращою версією себе. І цей тиждень змінить ваше життя назавжди.

Переможці і ми

Виявилося, що розбіжностей між переможцями та рештою з нас напрочуд мало. Людей, що досягають найвищого рівня, об`єднує одна річ: вони приділяють увагу деталям. Там, де інші задовольняються нормою, вони виробляють виняткові звички. Їм краще вдається приймати дрібні позитивні рішення у повсякденному житті. У межах окремо взятої доби всі ці рішення можуть нічого не змінити, але з плином часу — тижнів, місяців, років — вони дають колосальний ефект. Оскільки природжені здібності не мають до цього механізму ніякого стосунку, його може запустити кожен. Це не питання таланту. Це питання вибору.

Підготовка та її сім кроків

  • Підготовку до пекельного тижня слід розпочинати за два-три тижні. Це ключовий період, тому що саме за цей час ви надбаєте рушійної сили та мотивації, необхідних для позитивного результату. (…)
  • Під час підготовки до пекельного тижня поняття скрути має посідати центральне місце. (…) Скрута позитивна. Насправді це одна з найкращих форм мотивації за умови, що ви готові до неї.
  • Психологічна підготовка може тривати по-різному, але мій досвід показує, що у сухому залишку ми матимемо те саме: набуття звички до ризику. Я ніколи не стикався з вибором, який мав би хоч якесь значення і не містив у собі елементи ризику. На мій погляд, вибір без ризику або фіктивний, або такий, що його не варто робити.
  • Стосовно фізичної культури ми схильні вірити, що обставини, якими ми виправдовуємо свою незадовільну форму, є не просто перепонами, а непрохідними стінами. (…) Ми не вчимося перемагати у психологічному бою, перш ніж вступати у фізичний. Для того, щоб досягнути успіху на біговій доріжці або в спортзалі, треба починати з психологічного рингу.
  • Збирайте відгуки. Пам`ятайте: вам потрібно з`ясувати, яким ви постаєте перед клієнтом, що звертається до вас в перший раз, або перед новим співробітником офісу. Для цього ви маєте вислухати людей, які не знають про вас нічого.
  • Якщо не розробити стратегії впорядкування своїх цілей, ви майже напевне потрапите в безпорадне становище. (…) Єдиний спосіб врятуватися від цього паралічу — довго й напружено розмірковувати над аспектами життя, що мають найбільше значення, та відсіювати усе поверхове. Ваше мислення має бути дуже активним.
  • Я палко вірю у візуалізацію. Вона на моїх очах змінювала результати та навіть кар`єри людей, що її застосовували. (…) Ви можете фантазувати про успіх і потім дійсно його здобувати. Те, що можна побачити, можна і зробити.
  • Розслабтеся. Складати план на пекельний тиждень не означає розписуати кожну хвилину кожного дня. Життя занадто непередбачуване для такої деталізації. Втім, готуючись до найкращого, найпродуктивнішого тижня за останні, а може, й за всі роки життя, не можна лишати все на ласку долі.

Гендерні стереотипи

Стать може відігравати величезну роль у професійному сприйнятті, особливо для жінок, яким, згідно з моїм досвідом, часто доводиться миритися з гендерними стереотипами. Один з них, наприклад, що жінки краще можуть упоратись з піклуванням, а чоловіки — з відповідальністю. Звичайно, насправді чоловіки й жінки мають однаковий хист в обох сферах. Але я працював з багатьма жінками, які непокоїлися, що колеги вбачатимуть у їхній рішучій, енергійній поведінці надмірну агресію. Боротьба зі стереотипами — це одне, але перш, ніж ставати до неї, ви маєте зрозуміти, як вас насправді сприймають оточуючі.

Сім правил пекельного тижня

  • Рано лягаємо (о десятій вечора), рано підводимося (о п`ятій ранку)
  • Завжди маємо бездоганний вигляд
  • Тренуємося якомога більше
  • Здорове харчування
  • Контролюємо своє цифрове життя
  • Зібраність і ще раз зібраність
  • Швидше, вище, сильніше

Досконалість

Ми насправді є тим, що постійно робимо. Арістотель продовжує свою думку твердженням: «Тому досконалість — це не дія, а звичка».

Не зосереджуємося на поточному завданні

Для досконалості потрібна практика, а не граничні рівні зосередженості та концентрації. Сенс тренування, власне, в тому, що воно автоматизує вирішення певних завдань, звільняючи нас від необхідності про них думати.

Управління часом

«Не можна мати все й одразу, — хором стверджують експерти, журналісти та ведучі ток-шоу, — тож радійте тому, що є». Маячня. (…) Якщо ви хочете сягнути більшого успіху в усіх сферах життя, треба це планувати.

Зона комфорту

Особисто я б і ворогу не побажав життя, в якому головною мотивацією є страх. Дійсно, страх допомагає уникати небезпеки і це добре. Проте наші найбільші життєві звершення не повинні бути продиктовані страхом. Якщо вас мотивує насамперед страх, ви завжди на межі. Ви виснажуєте себе. Це ненадійна система. (…) Якщо ви дієте всупереч страху, тіло підкоряється вашій волі, надаючи необхідну енергію. Це не страх — це хоробрість. Це запорука будь-якого звершення.

Відпочинок

Відпочинок — це інструмент, і, як і будь-якого іншого інструмента, його цінність дорівнює майстерності користувача. Найкращим показником вашої майстерності є причини, з яких ви відпочиваєте. Якщо ви вдаєтеся до відпочинку, аби не стикатися з перешкодами, що стоять між вами й вашими цілями, у вас низький рівень.

Ціна книги: 190 грн.

Де придбати: bizz.monolith.in.ua

— Читайте также: Прокидаймося: Книга «Wake up! або Як перестати жити на автопілоті»