Пенні Пріцкер стала новою спецпредставницею США з питань економічного відновлення України

Пенні Пріцкер

Президент США Джо Байден призначив колишню міністерку торгівлі США (2013-2017) Пенні Пріцкер спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України.

Про це повідомляється на сайті Білого дому США.

Зазначається, що Пенні Пріцкер працюватиме з українським урядом, міжнародними партнерами, зокрема через координаційну платформу G7, міжнародними фінансовими інституціями й приватним сектором, щоб поліпшити відновлення економіки України.

Читайте також: Time назвав 100 найвпливовіших людей року: до списку потрапили чотири українки

Її робота охоплюватиме мобілізацію державних і приватних інвестицій, формування пріоритетів для донорів, а також поновлення роботи експортних ринків і підприємств, які постраждали від російської агресії. Також Пріцкер допомагатиме українському уряду проводити реформи для зміцнення економіки.

Читайте також: Три українські журналістки стали лауреатками премії Ганса-Йоахіма Фрідріхса

Предки Пенні Пріцкер походять з українського села Великі Пріцьки, що на Київщині. Наприкінці XIX століття вони виїхали до США. У 2015 році Пенні Пріцкер відвідувала Україну, зокрема й село Великі Пріцьки.

Читайте також: Ненсі Пелосі візьме участь у виборах до Конгресу США у 2024 році

За даними Forbes, сім’я Пріцкер — одна з найбагатших у світі, їм належить мережа готелів Hyatt. Загальні статки родини перевищують 30 мільярдів доларів. У 2009 році Forbes назвав Пенні Пріцкер однією зі 100 найвпливовіших жінок у світі.