Три українські журналістки стали лауреатками премії Ганса-Йоахіма Фрідріхса

Українські журналістки – керівниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталя Гуменюк, головні редакторки “Української правди” Севгіль Мусаєва та Kyiv Independent Ольга Руденко – отримали спеціальну премію Ганса-Йоахіма Фрідріхса.

Про це повідомили на сайті премії.

«Цього року спеціальною премією відзначено трьох українських журналісток, які представляють усіх, хто виконує професійну журналістську роботу в надзвичайно складних, небезпечних умовах; які, володіючи знаннями про країну, її людей та політичні зв’язки, забезпечують незамінну основу для зусиль іноземних кореспондентів. Переможниці премії та їхні медіа публікуються не лише українською, але й англійською мовою, пропонуючи тим самим важливі та насамперед незалежні джерела для міжнародної аудиторії», — повідомили організатори премії.

Читайте також: Ненсі Пелосі візьме участь у виборах до Конгресу США у 2024 році

Лауреатками премії стали Севгіль Мусаєва («Українська правда»), Наталія Гуменюк (співзасновниця «Громадське», очільниця «Лабораторії журналістики суспільного інтересу») та Ольга Руденко (The Kyiv Independent), яка минулого року була на обкладинці американського журналу Time.

Читайте також: З плакатами про Україну: команда фільму «Назавжди-назавжди» провела акцію на Венеційському кінофестивалі: фото

«Незалежна та професійна робота і проведення надійних досліджень є видатним досягненням, яке ми хотіли б відзначити. Севгіль Мусаєва, Наталія Гуменюк та Ольга Руденко також є представницями українського покоління, яке давно бореться за (медіа)свободу, демократію та прозорість. Саме цього покоління Кремль особливо боїться і хоче знищити», — додали організатори премії.