Першоцвіти: 10 книжкових прем’єр цієї весни

Проникливі, чуттєві, захоплюючі, розкішні

19.03.2018

Весною завжди хочеться оновлення: гардеробу, думок, оточення. І книжкових полиць, звісно. Здається, що українські видавництва навмисне приберігали найкращі книжки до весни, коли всі спрагло шукають натхнення.

Бог дрібниць

Арундаті Рой, «Видавництво Старого Лева»

Арундаті Рой, індійська письменниця та активістка, стала відомою на увесь світ після публікації цього дебютного роману, який здобув Букерівську премію. Тепер це програмний твір більшості університетських курсів з літератури. У творі — Індія 1969 року та Індія 1993 року, і якщо якісь дрібниці змінюються, то основа індійського суспільства — незмінна. Становище жінки, насильство, кастова система, ворожнеча релігій… Що буде, якщо індійська дівчина отримає розлучення і повернеться з дітьми до батьків, а потім таємно покохає того, кого кохати не можна? Упередження і ненависть стануть причинами трагедії.

Життя попереду

Ромен Гарі, «Фабула»

Ромен Гарі — один з найвидатніших французьких сучасних авторів. Цей роман отримав найвищу літературну нагороду Франції — Гонкурівську премію (автор має їх дві). Ця історія про маленького арабського хлопчика Момо та про літню єврейську пані, мадам Розу, колишню полонянку табору Аушвіц. Мадам Роза виховує дітей, матері яких не можуть самотужки ними опікуватися, але приходить час і сама мадам Роза стає безпомічною, тоді хлопчику доводиться боротися і за своє життя, і за життя мадам Рози.

RU

Кім Тхюї, «Видавництво Анетти Антоненко»

Цей роман зібрав стільки нагород та позитивних відгуків, що, здається, задоволення гарантоване навіть для найвимогливіших читачів. Усі ми багато чули про війну у В’єтнамі, про зіткнення інтересів великих імперій, у якому найвищу ціну заплатив маленький азійський народ. Головна героїня, як і авторка, народилась у 1968 року у Сайгоні та була вимушена разом з батьками покинути В’єтнам у човні, перетерпіти жорстокі умови життя у таборі біженців у Малайзії та нарешті дістатися Канади, де їй доведеться прийняти західний спосіб життя і звикнути до материнства. Про все це авторка розповідає з гумором і щемливою поетичністю.

Червоний горобець

Джейсон Метьюз, «Клуб сімейного дозвілля»

Хочеться екшену? Тоді для вас шпигунські пристрасті у дусі «її звали Нікіта»: колишню російську балерину Домініку Єгорову вербують до школи «горобців» — спецагентів, які використовують свою привабливість як наживку. Її завдання — вивести на чисту воду Натаніеля Неша, агента ЦРУ, куратора американського крота в Росії. Але часом професійність обох агентів дає збої, особливо, коли взаємний потяг стає сильнішим за шпигунську етику.

Що ж вона бачила

Джерард Стембрідж, «Нора-Друк»

Лана Тернер — дівчина, яку батьки назвали на честь уславленої актриси. І у цьому випадку ім’я багато що значить. З деякого часу її життя обернулося на гостросюжетний фільм, який починався так солодко. Париж, готель… І раптом — сцена, яку Лана не повинна була бачити, а тепер доводиться тікати паризькими вулицями і провулками, достоту не знаючи, хто за нею женеться і що хоче з нею зробити.

Джейн Ейр

Шарлотта Бронте, «Книголав»

У серії «Золота полиця» виходять класичні твори в оновлених чудових українських перекладах. «Джейн Ейр» — відомий роман Шарлотти Бронте про дорослішання, кохання та гідність. Цікаво, що Джейн Ейр — одна з літературних героїнь, що найбільше надихають чоловіків, а її коханий, містер Рочестер — герой таємних мрій багатьох читачок.

Франческа. Повелителька траєкторій

Бату Дорж, «Видавництво Старого Лева»

Божевільно неймовірна книжка від божевільно талановитого інсайдера. Під псевдонімом Бату Дорж пише український журналіст бурятського походження Андрій Васильєв, який свого часу був кореспондентом та керівником бюро у Західній Україні на «Інтері», журналістом на «1+1» та «Голосі Америки», а в даний час працює оператором супутників у НАСА. Андрій веде україномовний блог, де описує роботу у Національному аерокосмічному агенстві. А ось у книжці головною героїнею є сицілійка Франческа. І більшість кумедних історій, які трапляються у центрі обрахунку космічних траєкторій, стосуються саме неї.

Неймовірні: Пятнадцять жінок, що творили мистецтво та історію

Бріджит Квінн, «Arthuss»

Однозначний must have та must read весни: розкішна, досконала графічно книжка про жінок у мистецтві. Але якщо ви звикли позіхати на нудних екскурсіях більшості художніх музеїв, то приготуйтеся до дуже живої, дотепної, іронічної розповіді про 15 жіночих постатей мистецтва від Бріджит Квінн, яка справді знається на мистецтвознавстві та вміє захопливо розповідати про життя мисткинь та їх твори.

Відверта розмова про жіноче здоров’я

Наталія Лелюх, «Клуб сімейного дозвілля»

Наталія Лелюх — акушер-гінеколог та популярна блогерка. У своїй книзі вона просто і цікаво розповідає про все, що жінки хотіли б та мали б знати про своє здоров`я: гормони, вагітність, менопауза, нюанси при встановленні діагнозів, як відрізнити необхідні процедури та аналізи від тих, які назначають недобросовісні лікарі.

Та ви жартуєте, містере Фейнман!

Річард Фейнман, «Наш формат»

У Нобелівського лауреата з фізики, творця квантової електродинаміки Річарда Фейнмана був товариш, який його дуже любив та цінував — Ральф Лейтон. Вони разом грали на ударних. Так ось, Лейтон довгі роки збирав та записував дотепні та серйозні історії з життя надзвичайного Фейнмана, людини, яка любила жарти та розіграші, а потім запропонував опублікувати всі ці курйози. Нечасто науковий талант поєднується з надзвичайним почуттям гумору, а коли вже поєднується, то така особистість — не просто зірка, а просто космос!

— Читайте также: Розрив шаблону: 10 надзвичайних романів з Латинської Америки