Планували напад на ЛГБТ-парад: в Австрії викрили групу озброєних ісламістів

19.06.2023

В Австрії управління державного захисту та розвідки (DSN) запобігло нападу молодих ісламістів на учасників так званого «Віденського веселкового параду».

Про це повідомляє АРА.

«Завдяки успішному і своєчасному втручанню нам вдалося ліквідувати небезпечний для Віденського прайду момент і забезпечити безпеку всіх учасників», — заявив директор DSN Омар Хайяві-Пірхнер.

Зазначається, що під час розслідування діяльності терористичної мережі австрійській спецслужбі стало відомо про трьох осіб у Відні та Нижній Австрії, які були запідозрені у плануванні нападу у Відні. Підозрювані – 14-річний, 17-річний та 20-річний громадяни Австрії.

Читайте також: Як українці ставляться до ЛГБТ-військових — дослідження

«Вони симпатизували в Інтернеті «Ісламській державі» та поширювали екстремістський контент. У цьому контексті «веселковий парад» потрапив у поле зору підозрюваних як потенційна ціль для нападу», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Новообраний президент Латвії став першим відкритим президентом-геєм у ЄС

Правоохоронці взяти під варту усіх трьох підозрюваних. Під час обшуків у місцях їх проживання було вилучено різні носії інформації, а також заборонену зброю, таку як кастети, холодну, а також газову зброю. Наразі триває експертиза електронних носіїв інформації.

Читайте також: Європейський суд визнав порушення Україною прав одностатевих пар

Додамо, що серед затриманих громадян Австрії 14-річний підліток, який має чеченське походження, двоє інших — вихідці з Боснії.