Подорож до світу йоги: поради для початківців від експерта

28.02.2024

Каріна Харчинська, викладачка йоги зі стажем у 20 років. Авторка унікальної системи, яка творить дива та видозмінює не тільки тіло, а й стан душі.

Важливо розуміти, що йога – це не насильство чи аскетизм, чи щось відірване від повсякденного життя. Йога – це ключ до повернення себе звідусіль. Її слід розглядати як інструмент для покращення та полегшення життя: практики допомагають розвивати ясність думки, заспокоюють розум та покращують роботу тіла. Її методи досить прості та доступні кожному. Важливо лише знайти майстра, який розшифрує інформацію та створить комфортний вхід в йогу.

Йога – це вміння бути присутнім у своєму житті, яке допомагає внести порядок у життя, покращувати його та будувати щось нове.

Йога — це практика, що покращує розуміння свого тіла, емоцій, свідомості.

Як почати практику йоги?

Тут важливо усвідомити, що практики йоги завжди різноманітні та доступні кожному. Не можна одразу визначити «Це мені підходить, а це мені не підходить», але треба спробувати. 

Так, за свою практику, я створила систему, яка підходить всім – розповідає Каріна Харчинська, викладачка йоги зі стажем у 20 років. Авторка унікальної системи, яка творить чудеса та видозмінює не тільки тіло, а й стан душі. З першої практики людина бачить результати. Тіло відгукується відразу, воно стає дихаючим, живішим, активнішим.

Під час заняття йогою все має бути природно: зручний одяг, якісний килим, затишний простір. Багато хто обирає заняття онлайн через зручність та комфорт, особливо в умовах сучасного світу та військовими діями в Україні.

Для новачка важливо просто прийти та не порівнювати себе з іншими, не оцінювати. Сприймайте майстра як провідника до вашого спокою та самопізнання.

Не потрібно створювати надмірну важливість навколо підготовки. Що простіше, то краще. Якщо вам відгукується йога, можна просто переглянути уроки на YouTube або приєднатися до онлайн занять в zoom. Мої клієнти вибирають зручний одяг для занять – хтось обирає м’які штани, хтось шорти, а хтось займається в білизні.

Зайва підготовка може створити зайву напругу та відтягнути початок занять.

Чому слухати своє тіло – це важливо?

Завдяки йозі ми починаємо бути присутніми всередині себе та стаємо більш уважними до себе та своїх відчуттів. Поступово починаємо звертати увагу на те, що нас ускладнює і сповільнює, і активно відмовляємося від цього, прагнучи більш комфортного, спокійного та ясного стану. Ми стаємо м’якшими в думках і вчинках, рідше піддаємося агресії та швидко звільняємось від негативних емоцій.

Крок за кроком, практика за практикою, ми стаємо сильнішими та відкритішими. Сильна людина завжди дивиться широко розплющеними очима. І ось ця присутність у собі якраз і призводить до справжнього здоров’я фізичного та психологічного.

Як розкрити внутрішній потенціал? 

Коли ми заспокоюємо розум, то припиняємо тривожитись і стаємо більш сфокусованими. Наші бажання, думки та дії вибудовуються чіткіше, і ми ефективно витрачаємо свою енергію.

Стабільний внутрішній стан відбивається на якості нашої енергії. Ми підтримуємо високі вібрації, які привертають якісні процеси та людей у наше життя.

Навколо нас завжди багато можливостей та потенційних контактів із цікавими та якісними людьми. Однак, якщо ми внутрішньо нестабільні й не маємо певної щільності, цей зв’язок просто не станеться.

Для того, щоб змінити зовнішні обставини, необхідно почати з внутрішньої роботи над собою. Коли ми врівноважуємо свій внутрішній стан, всі зовнішні процеси починають розвиватися природним чином. Люди притягуються до нас за нашим енергетичним станом, і обставини складаються якнайкраще.

Йога – це унікальний і різноманітний шлях трансформації, який кожен проходить індивідуально. Часто ми вважаємо, що наші емоційні та фізичні форми визначаються затиском та напруженнями в нашому тілі та розумі. Ці дисбаланси можуть проявлятися ущільненнями фасцій чи емоційними напругами. Однак, у процесі йоги ми починаємо усвідомлювати, що ми набагато більші та ширші, ніж просто наші обмеження. Тим самим відновлюємо свій внутрішній обсяг та віру в себе.

Для новачків важливо розуміти, що йога є м’яким і спокійним шляхом до оздоровлення тіла та емоцій. У цьому процесі ми почуваємося комфортно, оскільки йога не замінює негативні стани, а витісняє їх добрими якостями, роблячи наше життя більш стабільним, радісним і усвідомленим.