«Подвійний іммельманн»: у Люксембурзі та Великій Британії показали український фільм про війну на Донбасі

У Люксембургу та Великій Британії відбулися допрем’єрні покази повнометражного фільму-дебюту української режисерки Віри Яковенко «Подвійний іммельманн».

Фільм «Подвійний іммельманн»:

У Люксембургу та Великій Британії відбулися допрем’єрні покази повнометражного фільму-дебюту української режисерки Віри Яковенко «Подвійний іммельманн». У фільмі розповідається про війну на Донбасі, яка почалася ще 2014 року, та нову реальність мешканців «сірої зони», котрі намагаються пристосуватися до життя у нових умовах.

Про це повідомили у пресслужбі Державного агентства з питань кіно.

За словами авторів фільму, образ «Подвійного іммельманну» — це алегоричне вираження тих непростих процесів, які проходять і громадяни, і сама країна під час війни, і надмета цього віражу «до точки повернутись і людиною лишитись».

Читайте також: Названі українські фільми, які отримали нагороди на Берлінале

У центрі сюжету — члени екіпажу українського літака, що збили російські військові, які встигли вистрибнути з парашутами, але приземлилися на окупованій території. Їм доводиться поодинці вибиратися звідти, подеколи провертаючи «подвійний іммельманн» (фігура вищого пілотажу, що складається з важких для виконання елементів. — Ред.) зі своїм життям. Мати одного з членів екіпажу, намагаючись визволити свого сина з полону, переходить лінію розмежування, щоб його викупити.

Читайте також: У Києві відбувся допремʼєрний показ документального фільму «Свобода у вогні: боротьба України за свободу»

Сценаристом стрічки стала українська письменниця Ірен Роздобудько, роль матері зіграла народна артистка України Лариса Руснак, також у стрічці знялися Істан Розумний, Ксенія Баша, Наталія Ярошенко, Володимир Ямненко, Наталія Скрябіна-Смирнова, Олег Щербина, Мирослав Павліченко, Андрій Приходько, Сергій Кучеренко, Любомир Валівоць. Фільм створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Читайте також: ТОП-5 українських фільмів, які вийдуть навесні 2023 року: трейлери

Нагадаємо, що 28 лютого в Національному аудіовізуальному центрі CNA в Дюделанжі показали стрічку «Подвійний іммельманн» за сприяння волонтерської організації Slava Ukrayini Luxembourg, яка допомагає українським біженцям, що прибувають до країни. А в річницю повномасштабного вторгнення відбувся показ у британському місті Йорк — у старовинній залі Церкви святого Михайла (St Michael’s Church). Подію допомогла провести волонтерська організація York Ukrainian Society.