Понад 408 тисяч дітей вивчають іноземні мови за допомогою застосунку Antura and the Letters

02.09.2023

Від початку повномасштабного вторгнення мобільний застосунок Antura and the Letters став у пригоді українським дітям, які були вимушені покинути свої домівки. Ця освітня гра сприяє вивченню іноземних мов, швидшій соціалізації та інтеграції в суспільстві. Натепер вона допомогла понад 408 тис. дітей опанувати початковий рівень іноземної мови.

Станом на червень 2023 року за кордоном перебуває 1 млн українських дітлахів, з яких приблизно половина шкільного віку. Адаптація до нової країни триває пів року часу, ще два місяці слід витратити для підготовки до школи. Для успішної соціалізації на новому місці необхідна злагоджена робота батьків та педагогів, постійні комунікації з дитиною та обговорення її проблем. Проте ключову роль у закордонній адаптації відіграє знання іноземної мови. Адже це дозволяє дітям спілкуватися з однолітками та здобувати знання у школі. Саме тому розробники Antura and the Letters прагнуть зацікавити дітлахів у навчанні та зменшити рівень стресу впродовж їхнього звикання. 

Оскільки застосунок розрахований на дітей віком від 4 до 11 років, геймплей складається із простих головоломок. За їх допомоги дітлахи навчаються, а після вирішення завдань отримають винагороди для кастомізації свого ігрового пса Антури. Гра вже встигла отримати кілька міжнародних нагород: UNHCR NGO Innovation Award 2019, нагороду Червоного Хреста в Іспанії ІКТ 2019, Techfugees Global Challenge — Education 2018 та EduApp4Syria 2017.

Читайте також: Англійська для дітей в школі та на мовних курсах: в чому різниця

«Наш освітній застосунок допомагає дітям-біженцям ще з 2016 року: тоді пес Антура супроводжував у світ іноземних мов сирійських дітлахів. Відтоді ми накопичили багато досвіду, який дозволяє створювати ненудні головоломки, що розважають та сприяють у навчанні. Зараз ми раді використовувати накопичені знання для допомоги українським дітям. І ми щиро пишаємося тим, що гра допомогла їм адаптуватися в нових країнах», — розповідає Франческо Каваларі, засновник Video Games Without Borders, що є одним із партнерів проєкту “Antura and the Letters”). 

Читайте також: Лагідна підготовка до школи. Коли починати і як правильно діяти?

Згідно з проведеним дослідженням, використання застосунку Antura and the Letters на 11,3% зменшує рівень емоціональних проблем у дітлахів. Водночас у контрольній групі дітей, що не знайома з грою, ситуація протилежна: цей рівень зріс на 10,6%. Крім того, дослідження свідчить, що гра поліпшує психологічний стан дітлахів та підіймає їм настрій. 

Читайте також: Англійська мова: навчання, яке принесе бажаний результат

Щоб з Antura and the Letters познайомились якомога більше дітей, застосунок зробили безкоштовним. Він також не потребує постійного інтернет-з’єднання, тому може використовуватися в дорозі або бомбосховищах. А оскільки більшість українських дітей-біженців виїхали до сусідніх країн, розробники сконцентрувалися на необхідних для них мовних пакетах. Зараз за допомоги застосунку дітлахи можуть вивчати німецьку, польську, румунську, молдовську, угорську, а також англійську, іспанську та італійську мови.