Президент Франції підтримав законопроект, який дозволить лесбійкам робити ЕКЗ

І самотнім жінкам також

У середу, 24 липня 2019 року, французький уряд подав у парламент законопроект, який дозволятиме робити екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) лесбійським парам та самотнім жінкам. Цей законопроект президент Макрон обіцяв провести під час своєї передвиборчої кампанії. Про це повідомляє Reuters.

Законопроект про біоетику, який також дозволив би жінкам заморозити свої яйцеклітини з причин, не пов’язаних із станом їхнього здоров’я, є першою вагомою громадською реформою президента центристів Емманюеля Макрона. Але ЛГБТ-спільнота побоюється опору із боку консервативної частини суспільства та опозиційних політичних сил. Так, партія очолювана Марін Ле Пен, закликала поставити даний законопроект на референдум.

«Діти мають право мати батька і матір, а цей закон лишає дітей без батьків», —  заявив віце-президент партії Джордан Барделла телекомпанії LCI.

А от міністр охорони здоров’я Аньєс Бузін із ним не згодна. Вона впевнена, що законопроект не призведе до запеклих національних дебатів, які можуть розкололи громадську думку.

«Це більше не є проблемою, за яку французи хочуть боротися», — сказала вона. «Всі дослідження показують, що діти, народжені в одностатевих парах або виховані самотніми жінками, не стикаються із якимись особливими труднощами».

Про це свідчать й результати опитування BVA, опубліковані цього тижня в гей-журналі Tetu. Вони показали, що 61% французів підтримав скасування заборони на ЕКЗ для лесбійських пар. Цей показник на 15 пунктів вищий, ніж у 2013 році.

Джерело: news.trust.org

Фото: офіційна Facebook-сторінка Емманюеля Макрона

— Читайте також: Букерівська премія — 2019: Які книги увійшли до лонг-листа