Пристрасті за Булгаковим: боротьба поглядів виходить на новий рівень

12.04.2024

Суспільні суперечки щодо постаті Михайла Булгакова у публічному просторі набирають обертів. Днями активісти-деколонізатори закликали петицією демонтувати пам’ятник письменнику. А поки «прикрасили» його «українофобними цитатами» з літературних творів. Центром чергового перфомансу боротьби з пам’ятниками став напис: «Геть російського шовініста з Києва!».

Водночас жителі столиці звернулися до міської влади з проханням зупинити можливе знесення пам’ятника Михайлу Булгакову і створили відповідну петицію на сайті міської ради.

«Знищення цього пам’ятника буде не тільки великою втратою для нашого культурного доробку, а й принесе негативні наслідки для нашого міста та країни в цілому. Ми закликаємо вас припинити будь-які дії, спрямовані на знос пам’ятника Булгакову, і знайти альтернативні шляхи збереження та відновлення цієї цінної спадщини. Ми віримо, що наше спільне зусилля допоможе зберегти культурні символи нашої нації для майбутніх поколінь», — зазначив автор Григорій Зорка.

Раніше експерти ІНПУ визнали письменника «імперцем за світоглядом і затятим українофобом», попри те що він народився й жив у Києві. Відтак, подальше використання його імені є пропагандою російської імперської політики.

У відповідь музей Булгакова зазначив, що такий висновок не є експертизою повною мірою. До того ж вісім з девʼяти його підписантів не мають відповідної компетенції.

Події навколо постаті Булгакова спричинили бурхливе обговорення і у соцмережах. До нього долучилися не тільки кияни, а й мешканці Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Одеси та інших.

До речі, київський пам’ятник Михайлу Булгакову став першим у світі пам’ятником письменнику й драматургу.

Над ним п’ять років працював видатний український скульптор Микола Рапай у співавторстві з архітектором В’ячеславом Дормідонтовим. Відкриття бронзової скульптури відбулося на Андріївському узвозі 13 у жовтні 2007 року. Церемонію не було приурочено до пам’ятної дати життя письменника.

Читайте також: «Не є експертизою». Наукові співробітники музею М. Булгакова відповіли на «Фаховий висновок» експертів УІНП

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram