Якими будуть гроші за 20 років — віртуальними, водонепроникними, паперовими чи взагалі грошей як таких не існуватиме, а валютою стане ваш власний час? На ці питання дають відповіді талановиті підлітки, — винахідники, артисти, спортсмени, — які візьмуть участь у Всеукраїнській конференції для унікальних тінейджерів «Завтра_2037«.
Михайло Миколишин, 15 років
Винахідник, програміст
Криптовалюти — це дуже цікава тема, яка має велике майбутнє, бо вона може докорінно змінити концепцію грошей в принципі. Всі операції будуть прозорими, а управління грошовими потоками — децентралізованим. Тобто обігом будуть керувати не банки, а безпосередні користувачі криптовалют. Адже в цьому і є концепція криптовалют, що вся система повинна бути децентралізованою, і вся система повинна базуватися на довірі.
Фионг Ань Чан, 18 років
Студентка, математик
Це будуть біткоіни чи щось таке. Є фільм під назвою «Час», де у людей у майбутньому валютою є їх власний час. Я думаю, що це класна ідея. Цей фільм вчить людей розуміти, що їм треба не гроші цінувати, а свій час.
Останні новини
- Дебати між Дональдом Трампом і Камалою Гарріс: що відомо?
- Пам’ятник Олександру Довженку встановили на кіностудії імені режисера
- Важливо вловити момент, коли реальність коливається і клубочиться: Валерія Прокопець про творчий шлях
- Тетяна Пилипчук — лауреатка Премії імені Василя Стуса 2024 року
- Бренд IWOMAN презентував осінню колекцію в колаборації зі стилісткою Ганною Ляшенко: фото Новости на главной
Михайло Літовченко, 19 років
Вчений, фізик, винахідник
Я дуже сумніваюся, що гроші сильно зміняться. Маю великі сумніви, що за 20 років ми прийдемо до якоїсь єдиної валюти. Валюта — це як мова, в чомусь навіть релігія, це щось дуже своєрідне для кожної країни.
Анастасія Лівочка, 17 років
Винахідниця
Є теорія, що гроші будуть віртуальними, можливо, так і станеться. Власне я думаю, що ми будемо користуватись карткою, а не паперовими грошима.
Єлізавета Годовікова, 15 років
Винахідниця, програмістка
Вже зараз багато хто переходить на інтернет-валюту, наприклад, набирає популярність додаток Nimses. Це така своєрідна соціальна мережа, і кожна хвилина після твоєї реєстрації там перетворюється в «німи». З 2018 року вони вводять таку систему, що цими «німами» ти можеш розплачуватися в магазинах і робити покупки. І мені здається, що врешті-решт увесь світ перейде на подібну електронну валюту.
Максим Дикий, 16 років
Спортсмен, чемпіон України з карате
Паперових грошей точно не буде, а залишаться картки. Можливо, будуть імплантувати під шкіру чіпи для проведення розрахунків.
Катя Пирогова, Даша Пишна, Катя Цимбал, 13 років
Співачки, учасниці групи «Неон»
Катя Пирогова: Думаю, скрізь будуть долари.
Даша Пишна: Вже зараз в Англії зробили пробні п’ять фунтів, які не рвуться та є водонепроникними. Я хочу, щоб гроші й у нас були такими, бо можна більше зекономити на виробництві. А ще вони будуть більш довговічними.
Катя Цимбал: Хотілося б новий дизайн для грошей із штучками всякими.
Михайло Сергієнко, 11 років
Консультує дітей аутичного спектру
Є кілька варіантів, які я знаю. Перший варіант — електронні гроші. Другий — у мене була думка, що люди будуть платити хвилинами свого життя. На роботі вони будуть заробляти хвилини і дні свого життя, і будуть їх витрачати. Наприклад, на гаджет потрібно буде витратити 5 років. І якщо ти станеш бізнесменом, то практично станеш безсмертним, поки не збанкрутуєш. Тільки, звичайно, життя батьків може дуже швидко скоротитися, бо вони часто витрачають гроші на свою дитину, і навіть більше, ніж заробляють, і таким чином втрачають хвилини свого життя.