Гроші_2037: 10 підлітків про те, якою буде валюта за 20 років

Біткоїни, німи, чіпи та хвилини у якості валют

Якими будуть гроші за 20 років — віртуальними, водонепроникними, паперовими чи взагалі грошей як таких не існуватиме, а валютою стане ваш власний час? На ці питання дають відповіді талановиті підлітки, — винахідники, артисти, спортсмени, — які візьмуть участь у Всеукраїнській конференції для унікальних тінейджерів «Завтра_2037«.

Михайло Миколишин, 15 років

Винахідник, програміст

Криптовалюти — це дуже цікава тема, яка має велике майбутнє, бо вона може докорінно змінити концепцію грошей в принципі. Всі операції будуть прозорими, а управління грошовими потоками — децентралізованим. Тобто обігом будуть керувати не банки, а безпосередні користувачі криптовалют. Адже в цьому і є концепція криптовалют, що вся система повинна бути децентралізованою, і вся система повинна базуватися на довірі.

Фионг Ань Чан, 18 років

Студентка, математик

Це будуть біткоіни чи щось таке. Є фільм під назвою «Час», де у людей у майбутньому валютою є їх власний час. Я думаю, що це класна ідея. Цей фільм вчить людей розуміти, що їм треба не гроші цінувати, а свій час.

Михайло Літовченко, 19 років

Вчений, фізик, винахідник

Я дуже сумніваюся, що гроші сильно зміняться. Маю великі сумніви, що за 20 років ми прийдемо до якоїсь єдиної валюти. Валюта — це як мова, в чомусь навіть релігія, це щось дуже своєрідне для кожної країни.

Анастасія Лівочка, 17 років

Винахідниця

Є теорія, що гроші будуть віртуальними, можливо, так і станеться. Власне я думаю, що ми будемо користуватись карткою, а не паперовими грошима.

Єлізавета Годовікова, 15 років

Винахідниця, програмістка

Вже зараз багато хто переходить на інтернет-валюту, наприклад, набирає популярність додаток Nimses. Це така своєрідна соціальна мережа, і кожна хвилина після твоєї реєстрації там перетворюється в «німи». З 2018 року вони вводять таку систему, що цими «німами» ти можеш розплачуватися в магазинах і робити покупки. І мені здається, що врешті-решт увесь світ перейде на подібну електронну валюту.

Максим Дикий, 16 років

Спортсмен, чемпіон України з карате

Паперових грошей точно не буде, а залишаться картки. Можливо, будуть імплантувати під шкіру чіпи для проведення розрахунків.

Катя Пирогова, Даша Пишна, Катя Цимбал, 13 років

Співачки, учасниці групи «Неон»

Катя Пирогова: Думаю, скрізь будуть долари.

Даша Пишна: Вже зараз в Англії зробили пробні п’ять фунтів, які не рвуться та є водонепроникними. Я хочу, щоб гроші й у нас були такими, бо можна більше зекономити на виробництві. А ще вони будуть більш довговічними.

Катя Цимбал: Хотілося б новий дизайн для грошей із штучками всякими.

Михайло Сергієнко, 11 років

Консультує дітей аутичного спектру

Є кілька варіантів, які я знаю. Перший варіант — електронні гроші. Другий — у мене була думка, що люди будуть платити хвилинами свого життя. На роботі вони будуть заробляти хвилини і дні свого життя, і будуть їх витрачати. Наприклад, на гаджет потрібно буде витратити 5 років. І якщо ти станеш бізнесменом, то практично станеш безсмертним, поки не збанкрутуєш. Тільки, звичайно, життя батьків може дуже швидко скоротитися, бо вони часто витрачають гроші на свою дитину, і навіть більше, ніж заробляють, і таким чином втрачають хвилини свого життя.

— Читайте також: Марта Костюк: «Поразки дуже мотивують йти далі уперед»