Про воєнні злочини росіян: український фільм «Чорнобиль 22» переміг на фестивалі у Німеччині

04.05.2023

Український фільм «Чорнобиль 22» здобув гран-прі на міжнародному кінофестивалі короткометражних фільмів у німецькому Обергаузені.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Фільм «Чорнобиль 22» створили режисер Олексій Радинський та продюсерка Люба Кнорозок у межах проєкту The Reckoning Project: Ukraine Testifies («Свідчить Україна»).

Читайте також: Злочин без покарання: українці створили величезну книгу про злочини росії

Стрічка оповідає історію окупації Чорнобильської АЕС вустами її працівників, завдяки яким вдалося зберегти електростанцію.

Читайте також: «Мистецтво як зброя під час війни»: в Україні покажуть фільм з Оленою Зеленською, Андрієм Хливнюком і Тарасом Тополею

Зазначимо, що журі відзначило здатність режисера створювати напругу у зображенні російського вторгнення та будувати мости між історіями та ймовірним майбутнім без відвертої естетизації.

Читайте також: В Україні показали фільм-розслідування, присвячений загиблій журналістці Вірі Гирич: деталі

«Чесні та відверті інтерв’ю у фільмі роблять його важливою роботою як сьогодення, так і майбутнього», — стверджують члени журі.

Додамо, що міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів в Обергаузені — найстаріший фестиваль короткого метра, що проводиться з 1954 року у німецькому місті Обергаузен.