Прокачай себе Європою: Грантові можливості від платформи House of Europe

Європейський Союз запустив нову програму можливостей для українців

“Прокачай себе Європою” — слоган презентації нової програми Європейського Союзу в Україні, яка відбулася в Києві 16 жовтня 2019 року. House of Europe — це платформа та інструмент, за допомогою якого учасники щодня дізнаватимуться про нові можливості для особистого розвитку у Європі. Це також можливість отримання грантів для широкого кола українців.

Що це

Протягом наступних трьох років House of Europe з бюджетом у 12,2 мільйона втілить у життя понад 20 грантових програм у галузі культури, креативних індустрій, освіти, соціального підприємництва, медицини тощо. Програма охоплює стажування, навчальні поїздки, резиденції в Україні та країнах ЄС.

House of Europe (Дім Європи) заснований Представництвом ЄС в Україні та фінансується Європейським Союзом. Втілення програми очолює Goethe-Institut Ukraine, який разом із партнерами — British Council, Institut Français та České Centrum — фінансують цей проєкт.

  • Головна мета програми — професійний та особистий розвиток українців через спільний досвід, спільні проєкти і спільну роботу з колегами чи однолітками з ЄС.
  • Головна особливість програми — підтримка для втілення проєкту отримують люди, а не організації.
  • Окрема увага — середнім та малим містам України.

Чому це важливо

Програма House of Europe пропонує багато різноманітних шляхів для амбітних українців, які прагнуть змін та розвитку для себе та для своєї країни.

«Словосполучення House of Europe слід сприймати як символ, бо не стосується конкретного місця, окремої будівлі. Цей новий проєкт випробовує моделі та практики співпраці у більш широкому розумінні. Він утворює нові простори, реальні чи цифрові, постійні чи тимчасові, з метою культурного обміну, спільної творчості та зміцнення контактів між людьми», — прокоментував Матті Маасікас, посол ЄС, голова Представництва ЄС в Україні.

Для кого це

House of Europe має бути там, де підтримка та інформація потрібні найбільше: в регіонах та маленьких містечках, зокрема на сході України. Завдяки House of Europe спраглі до знань, до саморозвитку українці можуть посилити свої здібності, щоб потім підсилити Україну.

«Ми прагнемо їхати туди, де найбільше потрібні, прагнемо працювати поза «київською бульбашкою». Ми дістанемося до найвіддаленіших регіонів. Мобільний павільйон House of Europe постійно мандруватиме українськими містами», — прокоментував Крістіан Дімер, керівник House of Europe.

«У наші дні міжрегіональний обмін та співпраця — це одні із найкорисніших способів підтримки місцевого розвитку. House of Europe хоче допомогти професіоналам, лідерам реформ просунути інноваційні, конструктивні зміни, розширюючи свої громади та посилюючи ключові реформи, особливо за межами столиці» — прокоментувала Беате Кьолер, директорка Ґете-Інституту в Україні.

Як взяти участь

16 жовтня 2019 року House of Europe оголосив перші 11 конкурсів заявок на гранти та програми. Заявки можна подавати онлайн: houseofeurope.org.ua. Наступна хвиля конкурсів стартує в січні 2020 року.
За додатковою інформацією звертайтеся до Мирослави Макаревич за адресою [email protected] або +38 067 657 та Ольги Каменевої: [email protected] або 068 740 55 42