Пулітцерівська премія 2019 року: Номінації та переможці

Розслідування, репортажі, художня проза

16.04.2019

Пулітцерівською премією з 1917 року відзначають у США визначні журналістські матеріали, літературні й драматургічні твори. Ось переможці головних номінацій.

Номінація «Художня література»

Премію отримав роман Ричарда Пауерса «Overstory». Головним героєм тут є природа і люди, які захищають не тільки дерева, а й гуманістичні ідеали, коріння та цінність взаємозв`язку між людьми та між людьми й довкіллям на тлі великої Історії.

Номінація «Служіння суспілству»

У цій номінації були відзначені журналісти видання South Florida Sun Sentinel: протягом року, до і після стрілянини у школі Marjory Stoneman Douglas High School вони висвітлювали проблемні питання, зволікання з вирішенням яких з боку законотворців та педагогів спричиняють подібні трагедії.

Номінація «З місця подій»

Премію отримали журналісти Pittsburgh Post-Gazette, які висвітлювали напад на синагогу У Піттсбурзі, під час якого загинуло 11 людей і було поранено ще 6.

Номінація «Розслідування»

Перемогли Метт Гамільтон, Гарріетт Райан та Пол Прінгл з газети Los Angeles Times, які доклали зусиль для розслідування сексуальних домагань та насильства над сотнями молодих жінок з боку гінеколога в Університеті Південної Каліфорнії, що тривали більш, ніж чверть століття.

Номінація «Роз`яснення»

Одразу дві важливі нагороди здобули журналісти за матеріали про Дональда Трампа. У номінації «Роз`яснення» журналісти з The New York Times були відзначені за розслідування податкових порушень бізнес-імперії Президента США.

Номінація «Національний репортаж»

У категорії «Національний репортаж» найкращим став The Wall Street Journal з матеріалом про хабарі, які Трамп платив трьом жінкам за мовчання про зв`язки з ним.

Номінація «Міжнародний репортаж»

У номінації «Міжнародний репортаж» — два переможці: Associated Press та їхня серія матеріалів про війну у Йемені та наслідки її для місцевих дітей, а також журналісти Reuters заарештовані у Мьянмі, які написали матеріал про конфлікт на релігійному ґрунті між мусульманами та буддистами.

Повний список переможців у всіх номінаціях — на сайті премії www.pulitzer.org.

Джерело: pulitzer.org

— Читайте також: The Man Booker International Prize: Журі оголосило імена шести фіналістів