Que Sea Ley: У Каннах пройшла акція проти закону про заборону абортів в Аргентині

На знак солідарності із жінками

Знімальна група із Аргентини з’явилася на червоній доріжці Канн із слоганами, які закликали суспільство звернути увагу на закон, що забороняє жінкам робити аборти. У своєму документальному фільмі режисерки, режисери, акторки та сценаристки також зачепили цю тему, передає Reuters.

Аргентинські фільммейкерки присвятили свою стрічку «Que Sea Ley» («Закону бути») темі абортів у Аргентині та, зокрема, законопроекту, який відміняє криміналізацію переривання вагітності (наразі діє закон, який забороняє аборти, винятковими вважаються обставини, якщо вагітність загрожує життю жінки або якщо вона завагітніла в наслідок зґвалтування). Даний законопроект отримав широку підтримку, але був відхилений сенатом у 2018 році. Це викликало масові протести по всій Південній Америці.

До речі, акція у Каннах пройшла у той самий день (18 травня 2019 року), коли губернатор Алабами підписав закон, що забороняє аборти навіть за таких випадків, як інцест та зґвалтування. Раніше подібний закон був підписаний у штаті Огайо.

Джерело: news.trust.org

Фото: Valery HACHE/AFP

— Читайте також: Вышла из дому вечером — проститутка: В Нигерии идут протесты против полицейских рейдов