Зґвалтували? Завагітніла? Народжуй! У Огайо прийняли закон про заборону абортів

...і ще у п'яти штатах

13.05.2019

Нещодавно видання chicagotribune.com опублікувало резонансну авторську колонку репортера Еріка Зорна, у якій він розповідає про те, що 11-річна американка із штату Огайо, яка завагітніла від 26-річного ґвалтівника, може не отримати дозволу суду зробити аборт. 

Справа у тому, що у квітні 2019 року губернатор штату, республіканець Майк Девайн, підписав закон, який забороняє переривання вагітності, якщо лікарі встановили серцеву діяльність плоду (6-7 тиждень вагітності). За цим законом, ембріон має такі ж права, як і вже сформована людина. Більше того, закон Огайо не передбачає виключень для інцесту та сексуального насилля взагалі, тобто ці жахливі обставини, які можуть стати причиною вагітності, не є виключними факторами. Зґвалтували? Завагітніла? Народжуй!

Автор матеріалу робить припущення, що Огайо, та ще 5 штатів, які нещодавно прийняли подібні закони, мають на меті домогтися відміни Верховним судом США рішення у справі 1973 року Роу проти Уейда, за яким жінка має право на аборт, якщо вважає його необхідною мірою. Зокрема, закон штата Алабама передбачає позбавлення волі на 99 років за незаконне переривання вагітності.

Варварські закони, відмічає Зорн, приймаються не лише в США. Він повідомляє, що в Аргентині ситуація нічим не краща. Там нещодавно відмовили в абортах дівчатам 11 та 12 років, яких зґвалтував 60-річний чоловік. У результаті дівчатам робили кесарів розтин на 23-ому та 24-ому тижні вагітності — обидва новонароджених малюка не вижили.

Але Ерік Зорн має надію, що 11-річна дівчинка із Огайо, яка пережила трагедію, має шанс позбутися небажаної дитини, адже закон вступить у силу лише в середині червня цього року. Отже, адвокати у суді можуть спиратися на теж таки рішення по справі Роу проти Уейда.

Нагадаємо, що у квітні 2019 року Конституційний суд Південної Кореї скасував закон, що криміналізує аборти.

Джерело: chicagotribune.com

Читайте також: Action! Триває конкурс відеоробіт «Місто з характером»