«Расизму взагалі не мусило б існувати»: цитати з книги «Американа»

23.06.2024

«Американа» — неймовірно прониклива історія про силу кохання, африканську культуру та життя африканської діаспори в США та Англії. Це сатира про расу, соціальні стереотипи та упередження. Авторка видання Чімаманда Нґозі Адічі — сучасна нігерійська письменниця, поетка та лекторка, відома також своєю активною позицією щодо гендерної рівності та фемінізму.

Жінка — не лише видатна письменниця, а й впливова громадська активістка, яка робить значний внесок у світову культуру. Від своєї письменницької кар’єри до особистого життя Чімаманда Адічі є джерелом натхнення як для молодшого покоління дівчат, так і для молодшого покоління африканських письменниць, які прагнуть розповідати світові свою історію голосом художньої літератури.

Публікуємо найяскравіші цитати з книги: 

«Вона назавжди запам’ятає цей момент, ці слова. Я впадаю за тобою».

цитати Чімаманда Нґозі Адічі

«— Це художній роман, так? Про що він?

Чому люди питають «Про що він?» так, наче романи завжди про щось одне»

цитати Чімаманда Нґозі Адічі

«Щось у її скромності було нескромне: ця скромність була нарочита»

цитати Чімаманда Нґозі Адічі

«Найбільша проблема цієї країни — не корупція. Найбільша проблема в тому, що багато висококваліфікованих людей не на своїх місцях, бо відмовляються лизати зади, не знають, чий зад вилизати, чи й навіть зовсім цього не вміють. Мені пощастило мати змогу лизати правильний зад»

Читайте також: Уривок з книги «Половина жовтого сонця» видатної нігерійської феміністської письменниці

цитати Чімаманда Нґозі Адічі

«Вона приставала на обидві позиції відразу, щоб догодити всім; вона завжди надавала перевагу мирові перед правдою, завжди прагнула підлаштуватися»

цитати Чімаманда Нґозі Адічі

Читайте також: «Світ німував, коли ми помирали». 15 цитат із книги «Половина жовтого сонця» Чімаманди Адічі