Рожевий для дівчат: Як іграшки перетворюються на ґендерні стереотипи

Дані дослідження The Fawcett Society

30.04.2019

У Великобританії 6 із 10 батьків вважають, що просування дитячих товарів сприяє укріпленню стереотипів, повідомляє Thomson Reuters Foundation. Принцип «рожеве для дівчат, а синє для хлопців» формує сприйняття того, що можуть, а чого не можуть робити діти, пишуть у своєму звіті соціологи, провівши масштабне онлайн-опитування по всій країні для The Fawcett Society.

Такої ж думки дотримуються експерти у галузі освіти. Вони стверджують, що кольорове розділення формує у дітей думку про те, що є прийнятним, а що є не прийнятним для їхньої статі, а в подальшому таке сприйняття оточуючого світу впливає на їхній вибір професії.

Соціологи із The Fawcett Society закликають ритейлерів «відкинути стереотипи та використовувати свої маркетингові інструменти відповідально», наголошуючи на тому, що 6 із 10 респондентів, які мають дітей, впевнені, що іграшки та інші товари сприяють укріпленню стереотипів у малечі.

Поступово ритейлери звертають увагу на дану проблему та намагаються вжити заходів. Так, у 2011 році лондонський магазин іграшок Hamleys реорганізував товари за категоріями, а не за статтю. У 2017 році універмаг John Lewis зняв ґендерні ярлики із дитячого одягу.

Голова The Fawcett Society Сем Сметерс підкреслила, що ґендерні стереотипи лежать в основі постійного нерівності, підривають самооцінку дітей і обумовлюють їх очікування. «Факти свідчать про те, що не існує такого поняття, як жіночий або чоловічий мозок, але ритейлери продовжують створювати і увічнювати ґендерні відмінності аби забезпечити продажі продуктів», — сказала вона.

Комісія, створена The Fawcett Society, до якої увійшли депутати, соціологи, освітяни, ґендерні  експерти, має на меті домагатися якісних змін в політиці. А результати даного опитування буде надано міністрам британського уряду, а також бізнесменам і педагогам.

Відмітимо, що опитування проводилося під час гострих дебатів стосовно токсичної маскулінності, які виникли в наслідок кампанії #MeToo. У опитуванні взяли участь 1018 людей.

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: “Рікі та дороги” Марка Лівіна в міжнародному каталозі IBBY