Олександр Лідаговський був змушений покинути Україну разом із родиною після початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Разом з дружиною і донькою він опинився у Великій Британії. Невдовзі після цього київські друзі надіслали йому фотографії його зруйнованої майстерні. Історію відомого українського скульптора розповіли у The Guardian.
«Починаючи з нуля тут, у Великобританії, зі статусом біженця, для мене було дуже важливо залишитися в професії, тому що я відчував, що втратив свій голос і мову, тому для мене було важливо не втратити свою професійну ідентичність», — розповів Олександр.

Всі творчі надбання залишилися у минулому житті. І треба було не тільки розпочинати все спочатку, а я заявити про себе. І це було нелегко. Адже в Україні Олександр був відомим скульптором, мав власну майстерню та студію. А ще — безліч яскравих і вражаючих робіт. Вуличні скульптури та арт-об’єкти Лідаговського можна побачити в різних локаціях Києва. Це його «Любов-всесвіт» у парку Шевченка, кінетична скульптура «Рівновага» у Печерському районі або «Сходи» на Русанівський набережній.
Творчість у Британії
За межами України Олександр продовжив улюблену справу. Минулого року він продемонстрував одну з робіт у міському парку в Бекслі, на південному сході Лондона. А нещодавно отримав одну з п’яти премій на фестивалі мистецтв та архітектури Lucca Biennale Cartasia. Його скульптура «Ластівка» буде виставлена в італьйському місті Лукка. Ще одна робота Лідаговського «Канатоходець» з’явиться у листопаді в одному з районив британського Грейт-Ярмута.

За словами скульптора почесне членство в Королівському товаристві британських художників стало хвилюючим і несподіваним сюрпризом.
«Я дізнався цю новину в день свого народження, тож це було як подарунок на день народження», — пригадує Олександр Лідаговський.
Читайте також: Три українські художниці, про яких варто знати
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram