«Книжкова країна»: букблогери визначили найкращий твір  

27 сентября, 2024
Книжкова країна
Фото: Читомо

«Книжкова країна» оголосила переможця Премії книжкових блогерів. У короткому списку з п’яти книжок перше місце посів роман «Жовтолика» Ребекки Кван. Про це розповідає «Читомо».

Для фестивалю «Книжкова країна» це нова премія, ідея якої виникла ще під час першого заходу. Десять книжкових блогерів сформували довгий список із 38 найменувань. Потім до них долучилися читачі, які віддавалисвої голоси на сайті фестивалю. Загалом участь у визначенні найкращих взяли майже 6000 читачів.

Номінантами на першу премію стали:

  • «За перекопом є земля», Анастасія Левкова, видавництво «Лабораторія»;
  • «Ніби ми злодії», М. Л. Ріо, видавництво «Артбукс»;
  • «Четверте крило», Ребекка Ярос, видавництво КСД;
  • «Невеличка драма», Валер’ян Підмогильний, видавництво Vivat.
  • «Жовтолика», Ребекка Кван, видавництво «Жорж».

Остання і стала переможницею, про що на фестивалі «Книжкова країна» оголосила координаторка Людмила Фіть.

Книжкова країна
Фото: видавництво «Жора»

Спецвідзнаку отримала «Невеличка драма» Валер’яна Підмогильного, а приз читацьких симпатій — книжка «За Перекопом є земля» Анастасії Левкової.

 «У межах премії ми усвідомлено не ставили багато обмежень для блогерів та читачів щодо вибору видань. Саме тому, зокрема, у короткому списку поряд з українським класиком Валер’яном Підмогильним можна побачити популярне фентезі — це особливість, що тільки додає премії цікавості. Наша мета — відзначити найбільш обговорювані книжки й у такий спосіб залучити до читання ще більше людей», — зазначає керівниця фестивалю Людмила Фіть.

«Жовтолика» вийшла друком англійською у 2023 році. Це перший твір Ребекки Кван, у якому вона експериментує з жанром сатиричного роману. Вона розповідає про спокуси, пристрасті й конфлікти у світі літераторів і видавців. Про омріяність слави і ціну, яку за це готова заплатити людина. Про заздрощі, плітки, плагіат і расизм.

Читайте також: Олександра Коваль про Інститут книги, півтора мільйони книжок для бібліотек та про бізнес у «буремні дев’яності»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram