Контент, згенерований ШІ, вперше в Україні отримав реєстрацію авторського права

25 сентября, 2024
Фото: nipo.gov.ua

Контент, згенерований ШІ, вперше в Україні отримав реєстрацію авторського права. Це твори, до яких були включені зображення, створені за допомогою штучного інтелекту. Про це повідомляє «Читомо» за посиланням на Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій.

Серед них — збірка зображень «Великодні листівки», яку упорядкувала Маргарита Бойко. У ній були використані зображення, згенеровані комп’ютерною програмою. Виставка листівок відбулася цьогоріч у квітні.

Контент, згенерований ШІ
Фото: chytomo.com

Також свідоцтво про реєстрацію IP Office видав на дитячу книгу Анни Хорольської «Зачарована пригода Руфуcа».

Фото: chytomo.com

Ще одна книга також отримала свідоцтво про реєстрацію авторських прав за контент, згенерований ШІ. Це поетична збірка Андрія Сітнікова «Вірші незакінченої війни».

Збірник віршів містить коротку історію України з 1991 року. А також вірші, присвячені різним аспектам життя людей після повномасштабного вторгнення, у яких описано події війни. Ілюстрації віршів зроблені автором за допомогою програм штучного інтелекту. Містить 26 віршів українською мовою, 9 віршів російською мовою та 112 кольорових малюнків.

Фото: jurkniga.ua

«Сьогодні використання генеративного штучного інтелекту розглядається як новий допоміжний засіб для розвитку креативної індустрії, а не лише як загроза для авторів та цієї індустрії”, — зазначила заступниця директора ІР Office Любов Майданик.

 Згідно із законодавством України отримати авторські права можна тільки на зображення, створені людиною. На відміну від тих, що були створені лише за допомогою інструментів штучного інтелекту. Проте в цій ситуації можуть бути нюанси.

“Якщо зображення утворені лише за допомогою платформ генеративного штучного інтелекту, то авторське право не виникає. Водночас Закон України “Про авторське право і суміжні права” дає можливість визначити права sui generis на такі зображення”, – пояснила Любов Майданик.

Читайте також: «Кохання», «світанок» і «зорепад». Штучний інтелект обрав найгарніші українські слова

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram