Правила перевезення тварин в Україні давно потребували змін. А волонтери спільноти UAnimals у співпраці з Укрзалізницею акцентували увагу на конкретних проблемах, що вже неодноразово виникали. Наразі експерти Укрзалізниці розробили нові правила перевезення тварин і вже подали їх на затвердження до Державної регуляторної служби України. Про це розповіли у пресслужбі компанії.
«Ми вивчили тонни фідбеку, досвід залізниць-партнерів, залучили експертів UAnimals, юристів, колег із Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури — і вже подали на затвердження зміни, які готові з вами обговорити та врахувати інтереси власників тварин та всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними», — розповіли в Укрзалізниці.
Компанія-перевізник пояснила основні зміни щодо перевезення тварин:
- Необхідно прибрати визначення «жорстка конструкція» за описом перенесення. Підійде звичайний сучасний рюкзак для тварин. Проте він має бути тільки з водонепроникним абсорбуючим дном.
- Для малих тварин до 45 см у загривку дозволити тимчасове перебування без перенесення. Це необхідно для здорової активності або сну на полиці купе.
- Для великих собак від 45 см дозволити проїзд ще й у вагонах СВ та РІЦ (RIC). При цьому необхідно повністю викупити купе.
- Для великих собак в Інтерсіті+ проїзд теж стане можливим. Це можливо також за умови викупу всіх місць, розміщених єдиним блоком у ряді.
- Будь-які службові собаки представників сил оборони зможуть безоплатно їхати у всіх типах вагонів. Обов’язково необхідно мати намордник та повідець.
Також в Укрзалізниці зазначили, що пасажири з алергію чи відчуттям дискомфорту від сусідства з твариною, будуть забезпечені альтернативними місцями. Також у компанії наголосили на необхідності з розумінням ставитися один до одного.
«А ще разом з UAnimals починаємо роботу над соціальною кампанією, аби закликати пасажирів без тварин людяніше ставитися до пасажирів із тваринами. Це важливо, адже для багатьох із нас тварина є членом сім’ї», — додали представники Укрзалізниці.
Проєкт наказу з усіма змінами буде насамперед буде винесено на суспільне обговорення. Адже треба врахувати інтереси всіх пасажирів, щоб забезпечити комфорт кожного. Після цього він має бути затверджений Державною регуляторною службою.
Читайте також: «Укрзалізниця» спільно з UAnimals переглянуть правила проїзду стосовно людей із тваринами
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій:Facebook, Telegram, Instagram