Центр розвитку дітей з 8-9 місяців до 15 років тепер у Києві

29 сентября, 2024

П’ять років тому центр для дітей Begood успішно існував у Херсоні, тепер набирає обертів у Києві. Тут з увагою та любов’ю ставляться до кожної дитини, допомагають малечі знайти свою особистість, а людям, які постраждали від війни — роботу мрії. Але у те, що він знову функціонує, засновниці Євгенії Грищенко складно повірити.

«У перший рік повномасштабної війни не було зрозуміло, як взагалі ми будемо жити. На другому році війни, коли вже трошечки заспокоїлись, почали адаптуватися і намагатися жити далі. Дуже багато батьків, які водили своїх діточок у наш дитячий центр Begood у Херсоні, почали нам писати, телефонувати й запитувати, де ми й чи відновили роботу в якомусь іншому місті. Чесно кажучи, саме ці запити стали першим поштовхом до того, щоб відтворити дитячий центр Begood вже у Києві».

Сумнівів було багато. У рідному Херсоні команда довго працювала ще до відкриття центру, робила для дітей різні заходи, фестивалі, зробила ім’я та здобула довіру. А коли переїхали у Київ, усе треба було робити спочатку. Малими кроками, показувати й доводити людям, що вони — професіонали своєї справи й варті того, щоб довірити свою дитину.

«У Києві ми відкрили дитячий центр розвитку для діточок від 0 рочків. Багато людей не розуміють і сміються з того, що ми так написали й наголошуємо на цьому. Так, дійсно з нуля. Це означає, що ми приймаємо на розвивашки діточок з 8-9 місяців. Мало хто розуміє, що з такого віку вже можна долучати діток до розвивальних занять. В нас існує школа дитячого розвитку від 0-2,5 роки, де розвиваємо дрібну моторику, спілкуємося, танцюємо, вчимо пісеньки й вірші».

Крім школи раннього розвитку, у Begood працює логопед — з дітками від 2 років до 15 років з різними логопедичними діагнозами та мовними проблемами. Двічі на тиждень працює художня студія. Це — заняття з ліплення глиною, пісочної терапії та малювання різними техніками. Євгенія також планує відкрити хімічну лабораторію, де проводитимуться заняття з основами хімії, фізики, біології. «Ми будемо проводити експерименти й паралельно вивчати з дітьми такі серйозні науки. І прийматимемо діточок від 6 рочків — адже навіть така малеча може потрохи знайомитися з наукою». У планах також відкрити театральну студію та розвивальні заняття як мінісадочки для різностороннього розвитку дітей 1,5-3 років.

Нові стратегії лідерства: досвід BRAVE1, PR-service, Raiffeisen Bank, ПУМБ та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit зануртесь у світ бізнесу, дізнайтесь, як лідери трансформують індустрії та створюють нові можливості для розвитку та співпраці. Відвідайте захід, щоб отримати реальні поради та інсайти від тих, хто вже досяг успіху.

Забронювати участь

«Після повернення з-за кордону я почала працювати у волонтерському центрі. Чесно кажучи, саме волонтерство мене врятувало від депресії та всього, що коїлося зі мною цілий рік після початку повномасштабного. Ідеєю для створення команди було бажання приймати на роботу ВПО» — як внутрішньо переміщена особа, що працювала у волонтерському центрі, Євгенія знала про проблему працевлаштування переселенців. Адже роботодавці не хочуть брати їх на роботу. Комусь щастить, але більшості — ні. Тож вона дуже хотіла допомогти таким людям. І знайшла їх — професіоналів своєї справи, які, до речі, також з Херсонської області.

«Я дізналася про грантову програму влітку 2023 року і вже з серпня 2023 року почали складати документи, бізнес-план. На початку жовтня була перша співбесіда, на якій мені відмовили. Були якісь неточності в розрахунках, дівчата з Центру зайнятості потім передзвонили й допомогти виправити все. Другу співбесіду ми успішно пройшли й виграли грант. Уже в грудні 2023-го зарахували перші грантові кошти, ми почали шукати приміщення, робити ремонт. А вже 10 травня офіційно відкрили двері центру для наших відвідувачів».

Війна зруйнувала все — життя й бізнес Євгенії. Херсон з перших днів був окупований, не можна було ані заїхати, ані виїхати нормально: жителям жодного разу не відкрили зелений коридор. Вже через два тижні окупанти почали заходити, ламати все, красти. «Речі, що були в центрі, намагалися кудись заховати, але після підриву дамби влітку усе, мабуть, і втопилося. Не залишилося майже нічого. Вони розвалили усе, що будувалося протягом багатьох років. Це була мрія, все наше життя та наших дітей, які цілі дні проводили в нашому центрі», — поділилася засновниця Begood.

«Я завжди знала, що існують такі грантові програми від держави. Та не вірила, що в держави можна виграти щось. Особливо якщо ти з маленького міста, звичайна дівчина без зв’язків і всього. До цього підштовхнули друзі, які зараз у Києві. Я спробувала й була вражена, що змогла отримати шанс відродити свою справу в іншому місті».

Грант допоміг зробити старт, щоб усе це побудувати. Були власні кошти. Але родина Євгенії як переселенці намагалася не витрачати багато грошей. Коли ти живеш без дому, потрібен такий фінансовий буфер, адже хтозна, що ще може статися. Але саме грант допоміг почати відбудовувати.

За грантові кошти ми сплатили оренду приміщення, купили побутові матеріали й усе, що потрібно для старту. Також закупили багато розвивальних матеріалів для дітей, а також меблі й техніку для зручності роботи з малечею.

Насамкінець, маю кілька порад майбутнім грантерам

«Ризикнути й спробувати. Ця програма дійсно діє, перевірено. Звичайним дівчатам з маленького міста, переселенкам, дружинам військових це все дається. Це все реально й не дуже складно. Якщо з першого разу, як у мене, не виходить і ви отримуєте відмову — не здавайтесь. От реально, пробуйте далі. Бо це те, що дійсно допомагає зараз. Держава дуже підтримує простих людей. І якщо ми будемо починати бізнеси, сплачувати податки, це також буде двосторонньою допомогою. Ми зараз будемо допомагати державі завдяки податкам розправитися й розквітнути, закуповувати матеріали про війни. Не бійтеся. Мені зустрічалися й досі зустрічаються гарні люди, які допомагають, розказують, консультують. Я перепитувала тисячу разів, ставила дурні запитання, а вони витримували й пояснювали. Й досі допомагають».

Для тих, хто хоче почати або розвинути власний бізнес, існує можливість скористатися грантовими програмами. У межах грантової програми «Власна справа» від Міністерства економіки, ветерани та їхні подружжя можуть отримати до 1 мільйона гривень на розвиток бізнесу. Детальнішу інформацію про це можна знайти за посиланням.

Грантова програма «Гранти для ветеранів та членів подружжя» реалізується за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансують уряди Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.