Ініціатором флешмобу став Центр демократії та верховенства права. ЦЕДЕМ зняв відеоролик, у якому українці дякують волонтерам за допомогу військовим, відбудову зруйнованих будинків, надану гуманітарну та психологічну підтримку
З перших днів повномасштабного вторгнення в Україні сформувався сильний волонтерський рух. Евакуація людей, розбір завалів після обстрілів, відбудова будинків, купівля автівок і бронежилетів – відтоді і до сьогодні українці різних професій та різного віку, часто нехтуючи своєю власною безпекою та здоров’ям, допомагають іншим українцям.
До прикладу, будинок Лариси Ларіної з Ірпеня був пошкоджений після обстрілу касетними боєприпасами. Але завдяки добровольчому будівельному батальйону “Добробат” все вдалося відремонтувати, особливо дах, який був пошкоджений найбільше.
Читайте також: Міжнародний день волонтера 2023: пригадуємо історії, які готували журналісти WoMo
Разом з іншими українцями Лариса найперша приєдналася до флешмобу – у відеоролику від Центру демократії та верховенства права жінка подякувала волонтерам за допомогу їй особисто та іншим постраждалим.
“Вектор подяки обраний як визнання важливості ролі волонтерів у нашому суспільстві та як спроба звернутися до громадян із закликом більше цінувати та підтримувати волонтерські ініціативи, – каже Анна Ісічко, заступниця директорки ЦЕДЕМ і координаторка проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, – Ми намагаємося акцентувати увагу на тому, що герої без зброї, без сумніву, заслуговують на визнання, підтримку та допомогу. І сподіваємося, що ця кампанія стане стимулом для поширення культури вдячності громадян, які розуміють важливість підтримки волонтерів та волонтерства”.
У відеоролику від ЦЕДЕМ військові, евакуйовані з небезпечних міст та українці, що отримали від волонтерів гуманітарну та психологічну допомогу, кажуть “спасибі” і закликають їх подбати про власну безпеку також. Із важливого – одягати бронежилет, коли їдуть у зону бойових дій. З елементарного – більше спати та приділяти час рідним. Усі герої наголошують, що безпека волонтерів для них також дуже важлива!
Читайте також: Найвидатніші жінки в історії: 9 надихаючих лекцій TED
До відеофлешмобу долучилися вже кілька українських інфлюенсерів, як, наприклад, Христина Жук, Катерина Маркова, Марк Мельниченко, Ірина Симчич та Катерина Баррел (Катя Бльостка). Вони попрохали не нехтувати флешмобом і подякувати волонтерам за допомогу, а військовим – за захист. Адже попереду ще довгий шлях до перемоги, і українці повинні залишатися єдиними.
У Центрі демократії та верховенства права зібрали корисні матеріали — все про безпеку волонтерів та громадських організацій. Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням.