«Сама собі ціль». Новий всеукраїнський проєкт переосмислює значення 8 березня

Головна мета – показати важливість боротьби жінок за рівні права і можливості

07.03.2024

До Міжнародного дня захисту прав жінок ГО “Дівчата” і Projector Foundation у межах всеукраїнського проєкту «Сама собі ціль» створили урок-конструктор і відео для шкіл. Головною метою є зміна підходу до висвітлення 8 березня в Україні.

У проєкті брали участь інфлюенсерки Марія Туча, Кажанна, Евеліка та виконавця TUMAZAR. Вони намагаються пояснити, що 8 Березня — це не свято краси, весни і ніжності, а день боротьби жінок за рівні права і можливості. Таким чином лідерки думок привертають увагу до теми фемінізму та боротьби за подолання гендерного дисбалансу.

Назва “Сама собі ціль” виникла від слів Ольги Кобилянської.

«Мати таку свободу, щоби бути собі ціллю! Для власного духа працювати, як бджола. Різьбити себе, вирівнювати, боротись за щось найвище», — пояснили в ГО “Дівчата”.

Читайте також: Ініціатива “Дівчата STEM” запрошує відвідати захід, присвячений Міжнародному дню дівчат і жінок у науці — 2024

Проєкт складається з двох частин. Урок-конструктор для вчителів призначений для подолання стереотипних уявлень про гендерний розподіл ролей. Він містить матеріали з історії свята та важливих постатей у світовому та українському жіночих рухах. Друга частина — відеоролик за участі українських інфлюєнсерок, який привертає увагу підлітків і молоді до справжнього значення 8 березня.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram