Самозахист для дівчат: відеоінструкції, як убезпечити себе в громадських місцях

30.03.2023

Громадська організація «Ла Страда — Україна» створила відеоінструкції з самозахисту для дівчат.

Про це пише DIVOCHE.MEDIA.

«Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі. Останнім часом збільшується кількість гучних випадків, пов’язаних із сексуальними домаганнями у вишах, громадському транспорті, потягах, на роботі, в громадських місцях», — наголосили в організації.

Згідно з даними дослідження, проведеного ОБСЄ, в Україні 49% жінок віком від 15 років і старших стверджують, що зазнавали сексуальних домагань, 17% — протягом останнього року.

Читайте також: В Україні розробляють новий соціальний проєкт «Від боротьби за свободу до боротьби за інклюзивність»

Зазначається, що сексуальні домагання не обмежуються пропозицією або примусом до інтимних стосунків. Вони можуть набувати різних форм, пов’язаних із небажаною поведінкою сексуального характеру: від недоречних та образливих з сексуальної точки зору коментарів, жартів, запитань, повідомлень, фізичного контакту (дотики, обійми) аж до найсерйознішої форми сексуальних домагань — зґвалтування та сексуального насильства.

Читайте також: На кінофестивалі CPH:DOX розповіли про воєнні злочини в Україні

Додамо, що 20 відеороликів було створено спільно з медіа «Шо там» та фітнес-студією «Інтеграл». Також організація провела курс із самозахисту для дівчат.