В Україні розробляють новий соціальний проєкт «Від боротьби за свободу до боротьби за інклюзивність»

29.03.2023

Доступно.UA розробляє новий соціальний проєкт для підтримки людей, що постраждали від війни. З нього розпочалася інформаційно-мотиваційна кампанія в рамках програми реінтеграції ветеранів IREX.

Зазначимо, що проєкт має на меті мотивувати осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, повернутися до активного суспільного життя, попри виклики, пов’язані з інвалідністю. Надати їм психологічну підтримку, а також актуальну та чітку інформацію, яка допоможе з цими викликами впоратися: оформлення документів, реабілітація, працевлаштування тощо.

Читайте також: На кінофестивалі CPH:DOX розповіли про воєнні злочини в Україні

«Через емпатію глядача до головного героя, ми хочемо привернути увагу суспільства до важливої соціальної групи людей, які отримали поранення чи втратили кінцівки під час війни. Ця група людей є вразливою і потребує соціального героя, який відверто розкаже про свій шлях до бойових дій, під час бойових дій і про момент отримання поранення. Це заклик до того, що соціум не може не помічати таких людей. На жаль, під час російської агресії людей з інвалідністю стає більше. Розповідь цих історій — це привернення уваги до загальної проблеми всіх українців», — йдеться в анонсі. 

Читайте також: Українки зможуть безкоштовно навчатися IT та інженерії: подробиці

Не всім щастить потрапити на реабілітацію за кордон, або отримати доступ до інформації щодо своєї інвалідності. Автори кампанії прагнуть донести, що інвалідність — не вирок та показати реальні приклади людей, які продовжують життя на повну.

Саме тому в рамках кампанії за участю Олександра Будька буде створено три інформаційно-навчальні відеоролики про абілітацію осіб, що отримали травми опорно-рухового апарату. У громадських просторах також буде розміщено соціальний плакат кампанії з QR-кодом на створені відео.

Читайте також: В Україні запускають чотири офлайн-хаби для жінок-підприємиць

«Погодився взяти участь у цьому проєкті разом із Доступно.UA, бо розумію всю важливість висвітлення проблем адаптації людей після травми. Завдяки таким ініціативам ми створюємо нове мислення, ламаємо стереотипи та допомагаємо зрозуміти одне одного в суспільстві. Відчуваю, що можу допомогти не тільки собі, а й іншим людям, які знаходяться у схожій ситуації, або ж їхні близькі. Тому радий впроваджувати ці зміни та показувати на своєму прикладі, що неможливого немає», — ділиться Олександр Будько, головний герой інформаційної кампанії.

Читайте також: Благодійний проєкт «Незалежні» – навчальний курс для українок у тилу задля допомоги жінкам на фронті

«Люди після повернення з фронту потребуватимуть підтримки, щонайменше в базових потребах активного соціального життя. Ми хочемо досягти максимального охоплення, щоб ветерани та інші особи, що постраждали від війни, а також їхні сім’ї мали повну обізнаність у тому, як їм діяти та де отримати підтримку, пов’язану з інвалідністю. Головне — показати їм позитивні приклади того, що попри травми, життя продовжується і ним можна насолоджуватись на повну», — розповідає Дмитро Щебетюк, засновник ГО Доступно.UA та ідейний натхненник проєкту.