У Києві з’явилася 43-тя скульптурка проєкту «Шукай!»

23.05.2024

Сьогодні, 23 травня, у Києві відбулося відкриття 43-ї скульптурки авторського проєкту Юлії Бевзенко «Шукай!». Вона присвячена сміливій та відданій княгині Ользі, яка помстилася древлянам за вбивство чоловіка князя Ігоря та спалила їхнє поселення. Автором бронзової фігури став скульптор Юрій Білявський.

У Ольги під плащем меч

У 1911 році скульптор Іван Кавалерідзе створював на замовлення Київського відділу військово-історичного товариства пам’ятник княгині, що мав стояти на Михайлівській площі Києва. У першій версії княгиня поставала рішучою правителькою, яка обома руками спиралася на меч. Однак цей образ збентежив митрополита Київського і Галицького Флавіана. Владика наказав автору прибрати меч і вкласти в руки наперсний хрест. Скульптор так і зробив. Проте він знайшов спосіб приховати меч під плащ, про що свідчить рука Ольги, що міцно його стискає, — на це автор натякав у своїх спогадах. За цю зухвалість його не запросили на відкриття пам’ятки, ще й робили зауваження щодо великих грудей княгині.

Нова згадка про княгиню

Бронзова мініскульптура проєкту «Шукай!» повернула княгині її законну зброю. Вона нагадує, що у кожної з нас є свій меч. Ним може стати усмішка, мовчання, слово або дія.

«Для цієї фігури у нас навіть і приказка є: «Меча торкнись, відваги наберись», — зазначила на відкритті менеджерка Києва та авторка проєкту «Шукай!» Юлія Бевзенко.  

Тата Кеплер та Юлія Бевзенко

Нову бронзову фігуру вже вдруге подарував місту підприємець і волонтер Дмитро Синенко.

«Через скульптуру хочу подякувати усім жінкам, які захищають свою родину, країну і часом навіть чоловіка», — сказав меценат.

Присутня на відкритті громадська діячка й волонтерка Тата Кеплер зазначила:

«Я вірю, що ми живемо на порозі матріархату, і я знаю, що жінки дуже сильні. Я хочу, щоб ніхто й ніколи не казав нашим жінкам, що вона має тримати в руці — меч, хрест чи щось інше. Це наш власний вибір». 

Де знайти: Дипломатична академія України, Михайлівська площа.

Читайте також: У центрі столиці встановили скульптуру Привида Києва

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram