Європейський Союз запровадив санкції щодо дев’яти фізичних та трьох юридичних осіб за порушення прав людини, зокрема, за застосування сексуального та гендерного насильства. Серед них четверо росіян — двоє військових і двоє поліцейських.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це йдеться на сайті Єврокомісії.
Зазначається, що двоє російських офіцерів – генерал-майор Микола Кузнєцов та полковник Раміль Ібатуллін систематично брали участь в актах сексуального насильства та зґвалтувань в Україні навесні 2022 року.

Читайте також: Як не стати жертвою сексуальної експлуатації під час війни: поради жінкам
Також відомо про співробітників московської поліції, які підпали під санкції Євросоюзу — це Олександр Федоринов та Іван Рябов.
Останні новини
- Біженки з України дедалі частіше стикаються із сексуальною експлуатацією в Європі — дослідження
- Український фільм «Ля Палісіада» став найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю
- Скільки жінок та чоловіків стикалися з аб’юзом — результати дослідження
- Вища освіта в Європі для українців: у Мінреінтеграції оприлюднили стипендійні програми
- «Оселя голосів та історій»: в Україні створили платформу з українськими діалектами Новости на главной
«Таким чином, Федоринов несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в Росії, зокрема тортури та інші жорстокі, нелюдські або принизливі для гідності види поводження та покарання, довільні арешти або затримання, а також систематичне сексуальне та гендерне насильство. Співробітник того ж відділення Рябов за наказом Федоринова в березні 2022 року довільно затримував і катував жінок, які брали участь в антивоєнних демонстраціях», — зазначено в документі.
Читайте також: Розірви замкнене коло. Як впоратися зі стресом під час війни
Крім того, під санкції потрапили:
- двоє міністрів уряду ісламістського руху Талібан в Афганістані за заборону для жінок здобувати вищу освіту та запровадження гендерної сегрегації в громадських місцях;
- командири повстанців у Південному Судані, відповідальні за систематичне використання сексуального та гендерного насильства як тактики війни в країні;
- заступник міністра внутрішніх справ М’янми;
- жіноча в’язниця Карчак в Ірані, Сирійська республіканська гвардія та Управління начальника з питань військової безпеки в М’янмі «з огляду на їхню роль у серйозних порушеннях прав людини на сексуальному та гендерному ґрунті».