Сексуальне насильство над українськими жінками: ЄС запровадив санкції проти росіян

ЄС
09.03.2023

Європейський Союз запровадив санкції щодо дев’яти фізичних та трьох юридичних осіб за порушення прав людини, зокрема, за застосування сексуального та гендерного насильства. Серед них четверо росіян — двоє військових і двоє поліцейських.

Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

Зазначається, що двоє російських офіцерів – генерал-майор Микола Кузнєцов та полковник Раміль Ібатуллін систематично брали участь в актах сексуального насильства та зґвалтувань в Україні навесні 2022 року.

Читайте також: Як не стати жертвою сексуальної експлуатації під час війни: поради жінкам

Також відомо про співробітників московської поліції, які підпали під санкції Євросоюзу — це Олександр Федоринов та Іван Рябов.

«Таким чином, Федоринов несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в Росії, зокрема тортури та інші жорстокі, нелюдські або принизливі для гідності види поводження та покарання, довільні арешти або затримання, а також систематичне сексуальне та гендерне насильство. Співробітник того ж відділення Рябов за наказом Федоринова в березні 2022 року довільно затримував і катував жінок, які брали участь в антивоєнних демонстраціях», — зазначено в документі.

Читайте також: Розірви замкнене коло. Як впоратися зі стресом під час війни

Крім того, під санкції потрапили:

  • двоє міністрів уряду ісламістського руху Талібан в Афганістані за заборону для жінок здобувати вищу освіту та запровадження гендерної сегрегації в громадських місцях;
  • командири повстанців у Південному Судані, відповідальні за систематичне використання сексуального та гендерного насильства як тактики війни в країні;
  • заступник міністра внутрішніх справ М’янми;
  • жіноча в’язниця Карчак в Ірані, Сирійська республіканська гвардія та Управління начальника з питань військової безпеки в М’янмі «з огляду на їхню роль у серйозних порушеннях прав людини на сексуальному та гендерному ґрунті».