Як не стати жертвою сексуальної експлуатації під час війни: поради жінкам

Поліція Київщини дала поради жінкам, як не стати жертвою сексуальної експлуатації під час війни.

Торгівля людьми
06.03.2023

Поліція Київщини дала поради жінкам, як не стати жертвою сексуальної експлуатації під час війни.

Про це розповів начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов у ефірі телеканалу «Київ».

За словами Андрія Нєбитова, упродовж 2022-2023 років понад 60 осіб на території Київщини стали жертвами цього злочину. Загалом на території України зафіксували 178 фактів торгівлі людьми, з яких у 134 повідомлено про підозру.

Читайте також: ООН: Українки ризикують стати жертвами торгівлі людьми

У поліції розповіли, що найчастіше  жінок знаходять через інтернет-ресурси, в яких пріоритетом є пропозиція щодо високої зарплати для жінок. Також можуть бути і телеграм-канали, в яких також з’являються різні запрошення щодо роботи.

«Пропонувати можуть безкоштовний переїзд чи переліт, безкоштовне проживання у чудових умовах, безкоштовне харчування. Однак пам’ятайте, що так не буває. Це вже перші дзвіночки того, що це може бути пов’язано напряму із сексуальним рабством для жінок», — сказав Нєбитов.

Читайте також: Шиття як порятунок: Іспанський бренд одягу дає роботу колишнім секс-працівницям

Поліція Київщини радить громадянам бути дуже обережними з повідомленнями про допомогу від іноземців, які пропонують приїхати в іншу країну як біженець і там всіляко допомагати і підтримувати, бо будь-яка допомога може спричинити негативні наслідки. Трапляються випадки, коли пропонують оплатити переліт і безкоштовне проживання, а потім забирають документи і потрібно відпрацювати за всі витрати.

Що робити жінці, яка стала жертвою секс-торгівлі?

Поліція Київщини радить звертатися до місцевої поліції, обов’язково у посольство та за можливості сповістити рідних.

Читайте також: У Києві відбудеться благодійний ярмарок на підтримку жінок, які пережили сексуальне насильство під час війни

«Якщо дівчина/жінка наважилася їхати за кордон за гарною пропозицією у роботі, придумайте для рідних кодове слово, яке б означало, що ви потрапили у біду. Якщо погане все ж таки трапилося, знайдіть можливість повідомити кодове слово  рідним, аби вони могли звернутися до поліції».

Також у поліції прокоментували затримання 21-річної сутенерки, яка продавала українок за кордон і мала з цього великий прибуток.

«21-річна організаторка із залученням поплічників вербувала та переправляла до інших країн жінок віком від 17 до 35 років для надання секс-послуг за грошову винагороду. Дівчат відправляли у такі країни, як Литва, ОАЕ та Монако. Зловмисники діяли з 2022 року. Щомісячний дохід від сексуальної експлуатації однієї дівчини становив понад 15000 євро. Кількість жертв торгівлі людьми понад 10 осіб. Працівники управління міграційної поліції завадили зловмисникам переправити через державний кордон 21-річну українку і в останню мить висадили з автобуса на одному з прикордонних пропускних пунктів. Поліцейські провели 5 санкціонованих обшуків та вилучили мобільні телефони, сім-картки, банківські картки, блокноти, чорнові записи та інші речові докази. За фактом торгівлі людьми [ч.2  ст. 149 ККУ] правоохоронці Київщини за процесуальним керівництвом прокуратури повідомили організаторці про підозру. Максимальний термін покарання — 12 років позбавлення волі».

Читайте також: ОБСЄ: Через війну в Україні зростає кількість випадків торгівлі людьми

Щодо країн-лідерів, до яких потрапляють жінки у сексуальне рабство, то зазвичай це країни Близького Сходу. Однак є випадки продажу і в інші країни.

Злочинці як правило дають об’яву про високооплачувану роботу для жінок за кордоном, наприклад, офіціанткою чи у готелі. При цьому не потребують інформацію про стаж роботи чи резюме. Злочинці обіцяють чудові умови роботи, безкоштовне проживання, високу зарплату, натомість жінки потрапляють у сексуальну експлуатацію та боргову кабалу, оскільки дівчина має відпрацювати витрачені кошти на переліт до іншої країни і проживання.

Читайте також: Українські жінки стали більш уразливими до сексуального насильства після російського вторгнення, – дослідження

«Якщо трапилася така ситуація, насамперед потрібно звернутися до місцевої поліції, а також у посольство. Якщо є можливість, то зв’язатися із рідними та близькими», — зазначає Андрій Нєбитов.