Улюблена акторка багатьох, Емма Томпсон, в інтерв`ю до власного 30-річчя заявила, що щаслива у стосунках із самою собою. Self-partnering – практика прийняття й розуміння себе, віднайдення мотивації й щастя в незалежності від наявності стосунків і їхньої якості. Людина, яка не є щасливою з самою собою, не може стати щасливою через відносини з кимось іншим. Як віднайти шлях до свого внутрішніх спокою, рівноваги й радості? Ці книжки можуть допомогти.
Психологічна травма та шлях до видужання. Наслідки насильства — від знущань у сім’ї до політичного терору
Джудіт Герман, “Видавництво Старого Лева”
Травма може стати тим фактором, який отруює наше життя й не дає рухатись вперед. Навіть якщо травмуючи події відбулися дуже давно. Навіть якщо про існування вашої травми ніхто навколо не здогадується. Навіть якщо ви самі надійно заховали болісні спогади глибоко у підсвідомості. Ця книга — плід двох десятиліть клінічної роботи з жертвами фізичного, психологічного, сексуального насильства, ветеранами бойових дій та жертвами політичного терору. У книзі йдеться про відновлення зв`язків: між публічним та приватним простором, між індивідуумом та суспільством, між чоловіками та жінками.
Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, який ти є
Брене Браун, “Клуб Сімейного Дозвілля”
Припустимо, ви саморозвинулись до якоїсь певної міри, але ні суперменом, ні живим буддою не стали. Що далі? Далі треба прийняти свою недосконалість. Майже 9 мільйонів переглядів — стільки людей подивилось на YouTube виступ дослідниці Брене Браун на конференції TEDx, у якому вона говорила про сміливість бути недосконалим. Саме здатність приймати себе такими, як ми є (звісно, неідеальними), і є запорукою щасливих стосунків з іншими, це робить нас вільними від токсичного почуття сорому за те, що ми “не на висоті”.
Витончене мистецтво забивати на все
Марк Менсон, «Наш Формат»
Найцікавіше — це те, що книжка не навчить вас забивати на все. Навпаки, вона покаже, наскільки це безглуздо — забивати на все або перейматися всім. Насправді, витончене мистецтво полягає у виборі пріоритетів. Але найбільше задоволення ви отримаєте від того, як написана ця книжка. Геніальний комічний талант Менсона, який поки що не актор, а тільки популярний спікер, подарує вам багато «ага!» — моментів, посмішок, тихеньких і гучних вибухів сміху.
13 звичок, яких позбулися сильні духом люди
Емі Морін, «Фабула»
Психологиня Емі Морін стала популярною авторкою, після того, як ця книжка здобула мільйони читачів. Морін пройшла крізь серйозні життєві випробування — раптову втрату матері та чоловіка і їй довелося долати депресію. Отримавши і досвід роботи психотерапевтом, і досвід пацієнтки, Морін не тільки вправно аналізує причини розладів тих пацієнтів, випадки яких наводить у своїй книзі, але й дає поради з розкриття життєвого потенціалу, подолання комплексів, набутих ще у дитинстві. 13 згубних звичок — це 13 людських слабкостей, що їх нема серед життєвих принципів міцних духом людей. Авторка розповідає, як їх позбутися.
Емоційний шантаж. Коли люди з вашого життя використовують залякування, обов’язки та провину, щоб маніпулювати вами
Сьюзан Форвард, Донна Фрейзер, “Фабула”
Часто нам кажуть, що ми нещасні у якихось стосунках, тому що дозволяємо це. Дозволяємо себе емоційно шантажувати. Як розірвати цей пекельний цикл? Відповіді – у книжці Сьюзан Форвард, однієї з провідних психотерапевтів США, авторки таких бестселерів, як «Токсичні батьки», «Чоловіки, які ненавидять жінок, та жінки, що їх кохають», «Матері, що не здатні любити: Керівництво зі зцілення для доньок» тощо, котрі перекладені понад п’ятнадцятьма мовами світу. Читайте, думайте, відновлюйте власну цілісність і будьте щасливими.
Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло
Філіп Зімбардо, “Yakaboo Publishing”
“Хто б міг подумати,” – кажуть, коли винуватцем якогось страшного вчинку виявляється цілком благонадійний громадянин. Чи ми самі, цілком добропорядні люди, можемо запідозрити в собі потенціал зла? Як виходить так, що хороші люди чинять зло? Легендарний американський психолог Філіп Зімбардо через майже 40 років повертається до знаменитого Стенфордського в’язничного експерименту, який він здійснив влітку 1971 року разом з аспірантами і студентами Стенфордського університету. У книжці докладно викладено перебіг експерименту, опис містить розлогі уривки зі щоденника психолога та учасників, матеріали інтерв’ю, аудіо- та відеозаписів. Ця книжка приведе вас до розуміння природи людської жорсткості і, можливо, допоможе здолати внутрішніх демонів.
Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя
Памела Дракермен, “Yakaboo Publishing”
Багатьом читачам Памела Дракермен знайома за дотепною та дуже корисною книжкою про ефективні батьківські принципи “Французьке виховання“. Завдяки їй ми навчилися, як допомагати дорослішати нашим дітям, але чи подорослішали ми самі? Будемо чесними: ми навіть рідко коли усвідомлюємо, що нам не ті безтурботні і чудові 25. Але чи потрібна нам ностальгія? Чи потрібно намагатися обдурити час, чи, навпаки, передчасно здавати позиції? Памела Дракермен, з притаманним їй гострим поглядом та тонким гумором, розповідає про “розумне дорослішання”, яке проведе нас неушкодженими через “кризу середнього віку” і, можливо, ми нарешті станемо самі собою.
Читайте також: Better Version: 7 книжок для вдосконалення пам`яті, концентрації, креативності та критичного мислення