Що читають модні блогери: 10 книжок про моду і стиль

Книжкові рекомендації Майї Тульчинської

 Майя Тульчинська, колумністка, авторка блогу «Доступно та  просто про моду і стиль», ділиться з вами списком улюблених книжок, які розширюють горизонти, називають модні речі своїми іменами і допомагають керувати своїм гардеробом та образом як профі.

На жаль, лише кілька з цих книжок наразі видані в Україні, про них в кінці списку. Більшу частину моєї колекції довелося везти з-за кордонів і читати англійською. Дуже сподіваюся, що найближчим часом українські видавці зроблять щось для того, щоб більше хороших стильних книжок було доступно українською мовою. Отже, 10 книг, які варто прочитати.

Fashionpedia. The visual dictionary of fashion design

Абсолютно необхідна книга для всіх, хто хоче оперувати професійними термінами, вивчити нарешті, чим оксфорди відрізняються від дезертів, комірець Пітер Пен від поло, а вікторіанська блуза — від гібсонівської. Все в одній книзі — від популярних фасонів до тканин, видів фурнітури, навіть типів обличчя та фігур, жіночих та чоловічих – із докладними графічними ілюстраціями.

100 Ideas that changed Fashion

by Harriet Worsley

Історія моди ХХ сторіччя, викладена у зручній формі коротких заміток. Купа інформації про культові події, видатних особистостей та обставини, завдяки яким сучасна жіноча мода стала такою, якою ми її знаємо. Кожна замітка наштовхує на роздуми та подальші пошуки інформації.

Dress like a Parisian

by Alois Guinut

Хоча заголовок обіцяє навчити вас вдягатися у паризькому стилі, насправді у книзі купа порад з формування стильного гардеробу, що стануть у нагоді будь-де. Авторка є стилісткою із дуже земним та демократичним поглядом на моду. Вона не радить брендів із захмарними цінами, звертається до простих дівчат та розповідає, як сумістити стиль із бюджетом.

Parisian Chic. A style guide by Ines de la Fressange

Ця книга не тільки про моду, а і про стиль життя загалом. Та, як зрозуміло з назви, ця книга про шик, про «скромну чарівність буржуазії». І навіть якщо ви були в Парижі неодноразово, ця книга запрошує вас зазирнути туди, куди турист ніколи не потрапить — за двері стильних квартир у респектабельних кварталах Парижа. І з подивом дізнатися, що і там подекуди носять прості бавовняні піжами, а не тільки вишукану мереживну білизну, а гостям до вина у шляхетних фужерах іноді подають піцу, замовлену з собою в найближчому кафе.

Musings of a Geriatric Starlet

by Iris Apfel

Айрис Апфель є абсолютно унікальною жінкою. Дотепна та яскрава нью-йоркська дівчинка з тієї ж генерації, що й кіношна місіс Мейзел, вона прожила дуже цікаве життя. І сьогодні, у майже 100 років зберегла неймовірне почуття гумору і самоіронії, а ще феноменальний смак та стильну сміливість. Цю книгу варто переглянути хоча б заради самих тільки ілюстрацій. Кожне фото чарівної Айріс — то є підручник із змішування кольорів, підбору аксесуарів та майстерного поєднання непоєднуваного.

Fashion Bible

by Tim Gunn and Ada Calhoun

Гучна назва «Біблія моди» в цьому випадку загалом виправдана. Це добре структурована історія сучасної моди, яке дає розуміння, звідки пішли популярні речі, які ми носимо щодня, і чому вони є саме такими. Дотепна, добре ілюстрована розповідь під несподіваним кутом висвітлює сучасну американську та і світову моду.

The Accessory Handbook

by Alison Freer

Ідеальний підручник для тих, хто хоче правильно обирати, вигідно купувати та стильно носити аксесуари – від біжутерії та окулярів до сумок та взуття. Книгу написала художниця по костюмах, що працювала на зйомках багатьох фільмів та шоу. Проте вона двома ногами стоїть на землі і дає дієві лайфхаки для простих дівчат: як купити туфлі, щоб виглядали значно дорожче, ніж коштують, та як мати шарфи та хустки на усі випадки життя, маючи насправді їх усього лише чотири.

How to accessorize. A perfect finish to every outfit

by Michaela Erlanger

Ще одна книжка про аксесуари. Маленька, але практична та корисна інструкція від досвідченої стилістки, що допоможе обирати аксесуари відповідно типу обличчя та стилю гардероба. Мінімум води, максимум дієвих рецептів успіху, перевірених роками «на живих людях».

Виживання найгарніших. Наука краси

Ненсі Еткофф

Ця книжка, на щастя, видана українською. І вона не так про моду, як про те, що нам здається красивим, які тіла та обличчя ми вважаємо прекрасними та чому. Коріння наших упереджень та стереотипів сягає глибин історії та біології, розбиратися в цьому дуже цікаво, подекуди боляче, але неймовірно корисно. Ставить голову на місце у багатьох сенсах.

Писана краса. Історія макіяжу

Ліза Елдрідж

Цю книгу теж видано українською, і це просто свято для всіх, хто цікавиться історією моди. Ліза Елдрідж – всесвітньо відома візажистка та блогерка, вона знає все про сучасні тренди в макіяжі. Але для написання цієї книги вона ще й занурилась в глибини історії і зробила дійсно змістовне, глибоке та дуже цікаве дослідження, адже жага прикрашати обличчя фарбами була притаманна людству з давніх давен. Купа цікавих фактів про видатних жінок, які визначили майбутнє індустрії краси, та про історію звичних засобів, що є в сумочці у кожної з нас.

Читайте на здоров’я і пам’ятайте: розумні жінки самі обирають, як вони хочуть виглядати. А хороші книжки в тому дуже помічні.