Жіноча компанія: Неймовірна книга про жінок у креативних індустріях

Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць

14.06.2020

Тетяна Гордієнко, оглядач

Одне з популярних досліджень про жінок у креативних індустріях, проведене ще у 2014 році Колетт Генрі, зауважувало, що традиційно ця сфера є досить приязною до жінок, але чоловіки у ній все одно заробляють більше і досягають більших професійних успіхів, наприклад, як куратори виставок, галеристи, дизайнери. Досліджуючи ситуацію у дизайнерських агенціях, Сьюзанн Раймер взагалі прийшла до висновку, що це «дуже чоловічий сектор». Не кращою є ситуація й у культурному менеджменті, наприклад, у Великобританії, — в ньому й досі топові посади займають переважно чоловіки. Що ж, тим цінніший досвід жінок, які «пробилися» у цій амбівалентній, дружній/недружній (як, власне, більшість професійних середовищ) сфері. Тим цінніші для усіх нас рольові моделі, їхній досвід, їхнє натхнення. Розкішна книга Ґрейс Бонні — своєрідний альманах жіночого успіху, мудрості, рукотворної краси й воістину божих дарів.

Про кого книга

Сто героїнь великої ілюстрованої книжки — мисткині та підприємиці. Шеф-кухарки, що стали власницями ресторанів. Дизайнерки одягу, які заснували власні бренди. Жінки, що створюють меблі, прикраси, популярні видання, картини, скульптури, кераміку, проєктують дизайн інтер’єрів, курують виставки й керують музеями. Це жінки, які наважилися впізнати у пристрасті не хобі, а покликання, а з покликання побудувати, на свій ризик, власну справу. Велику чи маленьку, але таку, яка наповнює їхнє життя сенсом і робить світ навколо гарнішим й світлішим.

Для того, аби взяти інтерв`ю у героїнь, авторка об`їздила усю Америку. Більшість з імен нам в Україні не відома, принаймні у широких колах. Але майже напевне ви чули про модель Крісті Тарінгтон-Бернс, про Таві Гевінсон — головну редакторку популярного журналу Rookie, про письменницю й активістку Роксану Ґей. На вас чекають цілих сто цікавезних, яскравих, успішних жінок. І, чесно кажучи, найбільше мене вразило те, наскільки вони цілісні особистості, наскільки їхня справа й її суспільна користь важливіша для них, у більшості своїй жінок, які працюють на себе, аніж піар і гроші.

Про що книга

Як журналістка, яка доволі часто бере інтерв`ю у різних жінок, я була зачарована оригінальністю запитань, як Бонні ставила своїм героїням. Ніякого вам «опишіть свій шлях до успіху». Бонні питає їх про те, ким вони мріяли стати у дитинстві. Який найцінніший бізнес-урок отримали на початку ведення бізнесу. Що підтримує їх у моменти невпевненості. Що найбажаніше, коли вони повертаються додому після робочого дня. Чого, на їхню думку, потребує світ найбільше, а чого — найменше. Чим вони пожертвували, торуючи свій бізнес-шлях.

Ось декілька відповідей, які запалюють надію, натхнення, піднесення.

Пріті Містрі, шеф-кухарка з Окленду, власниця ресторану Juhu Beach Club

Якими рисами характеру ви найбільше пишаєтеся?

Я така, яка я є. І не збираюся «припасовуватися» під чиїсь бажання або сподівання. Я обстоюю свої переконання й боронитиму їх.

Які страхи або, можливо, надскладне професійне завдання не дають вам спокійно спати вночі?

Острах, що я — самозванка. Шахрайка, котра оманою переконала всіх, ніби я краща, ніж є насправді.

Джоді Паттерсон, підприємиця в індустрії краси з Нью-Йорку

Який найважливіший урок ви засвоїли у веденні бізнесу?

Переможці — це невдахи, які піднімаються після падінь. Крапка. Як хочеш чогось — хапай це щось. Бери. Воно твоє, хай йому грець.

Лінда Роден, стилістка, підприємиця в індустрії краси, Нью-Йорк

Яку найкращу пораду ви отримали на початку бізнес-шляху?

Повчитися на курсах ведення бізнесу.

Що для вас означає успіх?

Успіх — це пристрасть до того, що робиш.

Про авторку

Ґрейс Бонні — авторка, блогерка, підприємиця, засновниця ресурсу Design*Sponge (designsponge.com), присвяченого предметному та інтер’єрному дизайну. Родом з Вірджинія-Біч. Ґрейс працювала редакторкою в таких виданнях, як «House & Garden», «Domino» та «Craft Magazine». У 2006 році Ґрейс заснувала блог для жінок Design*Sponge Biz, головна ідея якого — об’єднати жінок, які ведуть свій власний бізнес у дизайні, за допомогою безкоштовних юридичних, фінансових та маркетингових консультацій. Авторка проводить щотижневе радіошоу «After Jump» і заснувала стипендію для підтримки майбутніх дизайнерів. В даний час вона живе в Нью-Йорку.

 

Ціна книжки: 490 грн.

Де придбати: www.arthuss.com.ua