17 жовтня у Києво-Могилянській Бізнес Школі відбулася презентація глобального дослідження Shapers Survey-2017, що демонструє думку міленіалів про сучасне життя. Заявлені в опитуванні молоді люди являються членами глобальної молодіжної спільноти Global Shapers, що об’єднує проактивну молодь. Дане дослідження показує актуальну інформацію, але разом із цим не є показовим, оскільки соціологічна вибірка орієнтовна на представників однієї спільноти зі схожими поглядами.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.ua
Ініціатори соціологічного дослідження опитали майже 32 тисячі людей віком від 18 до 35 років і намагались з’ясувати, яким буде світ коли переважатимуть міленіали. В опитуванні взяли участь 48% чоловіків, 50% жінок і 2% опитуваних з іншою гендерною ідентифікацією із 186-ти країн. Дослідження стосувалося цінностей, технологій, громадського життя, економіки та бізнесу.
Про цінності
Блок питань про цінності включав питання самоідентифікації та пошуків міленіала у суспільстві. В опитуванні прослідковується наступна тенденція відповідей: 40,8% ідентифікували себе як «людину», 18,6% — «громадянин світу», 13% — «представник певної національності».

Серед критеріїв для визначення свободи міленіали виокремили рівний доступ до можливостей, жити без страху і мобільність. Показовим є факт, що західноєвропейські респонденти (18,2%) відповіли: «Немає нічого, чого бракує моєму суспільству, що могло б зробити мене вільнішим». Таке твердження показує, що західна молодь бачить і цінує демократичні цінності і свободи своєї країни.
Про гендерну рівність
64,7% повністю погоджуються, що гендерну нерівність буде подолано, а 35,3% відповіли, що в більшій мірі. Більш впевненими у подолані гендерної нерівності були чоловіки – 41,6%. Майже 54% опитуваних відповіли, що представники однієї статі мають право на офіційний шлюб. Однак респонденти із Північної Африки були більш одностайні у своїх твердженнях: 49,5% заперечили цю можливість.
Свежие новости
- Офіс генпрокурора: організаторам принизливих «вечірок» не інкримінують зґвалтування
- 24 лютого відбудеться показ стрічки «Лариса Кадочникова. Війна»
- Українка Дар’я Білодід стала амбасадоркою проєкту Міжнародної федерації дзюдо
- Перша леді США стане однією з ведучих «Греммі», яка відбудеться 5 лютого
- Надія Кіченок вийшла до парного півфіналу тенісного турніру WTA у Франції Новости на главной
Про біженців
72,6% опитуваних прийняли б біженців у свою країну, 51,3% — у своє місто, 49,6% — у свій район, 49,6% — у свій дім. Лише 7,4% респондентів дали негативну відповідь щодо біженців у власній країні. Відкритість продемонстрували африканські респонденти, 80% яких прийняли би біженців у свій район, що пов’язано з колоніальним минулим цих країн.
Про смартфони і комунікацію
Прив’язаність міленіалів до смартфонів і мобільної передачі інформації відома усім. Статистика про це говорить наступні цифри: 38,8% опитуваних спілкується за допомогою месенджерів і текстових повідомлень. Респонденти віком 27-30 років надавали перевагу месенджерам (більше 40%), у той час як серед 18-21-річних трохи більше 30%. Така закономірність фіксації інформації старшою молоддю пов’язана із прагненням до постійних апдейтів і можливістю максимально контролювати дані. 37,1% респондентів із євразійського регіону надають перевагу особистому спілкуванню.
Роль соціальних мереж також має позиції в опитуванні: 1,3% опитуваних повністю довіряють соціальним мережам, 22,1% частково довіряють, 39,5% не довіряють.
Про технології
Вільям Сайто, засновник InTrcur, висловився щодо звязку молоді й інновацій: «Молодь чітко визначає, що суспільство повинно більше працювати у сфері технологій: від трансформації освіти до виробництва; кожна країна повинна швидко рухатися або ризикує залишитися далеко позаду». 78,6% опитаних відповіли, що технології створюють робочі місця, а 21,4% з ними не погодилися. Найбільші побоювання стосовно того, що інновації заберуть робочі місця, проявили респонденти з євразійського регіону. 30% чоловіків відповіли позитивно, якби підшкірний чіп збільшив їх продуктивність, у порівнянні лише з 17,3% жінок.
Про громадянські права та активність
Дослідження громадянської позиції міленіалів показує прагнення до отримання рівних прав і можливостей. Серед критеріїв розширення можливостей молоді респонденти назвали вільні медіа та соціальні мережі, доступ до Інтернету, екосистеми для підприємництва. Найбільше молодь довіряє освітнім установам, роботодавцям і міжнародним організаціям. Найменше довіряють уряду, корпораціям, медіа, банкам, поліції та збройним силам. 72,8% респондентів з євразійського регіону висловили недовіру до судової систему, а серед найбільших проблем назвали корупцію – 78%.
Про економіку і кар’єру
48,8 % міленіалів назвали зміну клімату найгіршою проблемою, 38,9% опитаних назвали війни, а про нерівність доходів висловилися 30,8%. Ключовою характеристикою задовільного працевлаштування для 49,3% міленіалів є рівень заробітної плати, 40,6% висловились про пріоритет власної значимості, 40% заявили про кар’єрний зріст, а 30,7% назвали баланс між особистим і професійним життям.
81,8% опитаних позитивно відповіли з приводу зміни країни проживання задля кар’єрного зростання. Найбільш привабливими країнами для молоді являються Сполучені Штати Америки, Канада і Великобританія.
Найбільшими перешкодами для працевлаштування міленіалів є нестача досвіду, висока конкуренція, нестача робочих місць, приховування достойних вакансій і дискримінація.