Що нового на цьогорічному «Чілдрен Кінофест»

Хто став послом фестивалю та якими будуть винагороди

23.04.2019

Сьогодні під час прес-конференції організатори «Чілдрен Кінофест» презентували програму та поділилися новинами.

Цього року фестиваль пройде вже вшосте. Це буде один з найбільших фестивалів дитячого кіно в Європі, а всі покази будуть безкоштовними за умови попередньої реєстрації. Половина місць виділяється організованим групам глядачів із соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України. До того ж, цього року в Совеняти Чарлі з’явився ще один друг, супергерой благодійного фонду Таблеточка. І тепер вони вже разом закликають ходити на розумне кіно та допомагати тим, хто цього потребує.

Призовий фонд збільшено

Автор найкращого українського дитячого фільму отримає нагороду в розмірі 20 000 гривень, лауреат номінації «Приз глядацьких симпатій» — 10 000 гривень, а переможці у молодшій та дорослій вікових категоріях — по 5 000 гривень.

Реєстрація на покази розпочнеться з 24 травня, але ще є тиждень, аби встигнути подати свої роботи на конкурс дитячих фільмів.

Оцінювати роботи будуть акторка, продюсерка та громадська діячка Ірма Вітовська, режисерка та сценаристка Марина Степанська, режисер й актор Аркадій Непиталюк. За словами останнього, абітурієнтам театральних факультетів, які вже пробували щось робити в більш юному віці, потім значно легше працювати і вони допускають значно менше помилок.

Почесний посол

Цього року почесним послом став вокаліст хіп-хоп-гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта:

Мені приємно було прийняти запрошення, адже в мене теж є малий син. Тому мені й цікаво було погодитися щоб детальніше дізнатися, що в нас відбувається в країні з дитячим кіно

Поради від посла фестивалю Олега Михайлюти

«Пропала грамота». Цей фільм, мабуть, важко буде дивитися з дітьми, але треба. Для легкого вечора підійде стрічка «Пригоди жовтого чемоданчика». А з сучасного раджу «Сторожову заставу» та «Викрадену принцесу».

-Читайте також: Стартував новий сезон Global Teacher Prize Ukraine