Що почитати в жовтні: захопливі історії, які читаються на одному диханні

08.10.2023

З приходом осені приходить неабияке бажання читати! Чому так? Тому що осінь — період затишку та спокою, коли хочеться загорнутися у теплий плед, одягнути теплі шкарпетки й смакувати какао чи інший гарячий напій.

Аби читання було теплішим та романтичнішим можна стишити світло та запалити свічки. Це найкращий спосіб ненадовго втекти від реальності й поринути в інший світ. Редакція WoMo підготувала для вас добірку надзвичайно цікавих книг, які справляться з цією задачею.

Найкращі книги жовтня: ТОП-3

«Відьма і вампірка» Франческа Флорес

художня література

Ава і Кає були найкращими подругами. Доки однієї ночі два роки тому вампіри не пробили магічний бар’єр, що захищав їхнє місто, і під час наступної атаки мати Кає була вбита, а Ава перетворилася на вампіра.

Читайте також: 40 найкращих цитат Стівена Кінга

Маючи кожна свою мету, вони опиняються разом у проклятому лісі. Вони є найбільшою загрозою одна для одної, але також єдиною надією пройти через ліс неушкодженими. Чи вдасться їм попри різні погляди відновити стару дружбу? А, можливо, і романтичні почуття, які жевріли поміж героїнями до тієї страшної ночі?

 

«Нацисти-мільярдери. Темна історія найбагатших династій Німеччини» Давид де Йонг

нонфікшн

У 1946 році Гюнтера Квандта — патріарха династії, яка сьогодні контролює BMW, — було заарештовано за підозрою у співпраці з нацистами. Квандт стверджував, що його змусив вступити в партію міністр пропаганди Йозеф Геббельс і суд виправдав його. Але Квандт збрехав. І його спадкоємці, а також спадкоємці інших нацистських мільярдерів з того часу стали лише багатшими, а про їхнє темне минуле заледве хто знає.

Читайте також: Книжкова поличка головної редакторки: Ґаліт Атлас. Емоційний спадок

У цьому журналістському розслідуванні Девід де Йонг показує, як найбагатші бізнес-династії Німеччини накопичили незліченні гроші та владу, підтримуючи звірства Третього Рейху. Вони захоплювали єврейський бізнес, залучали рабів і нарощували виробництво зброї для оснащення гітлерівської армії, коли навколо них горіла Європа. Але найбільше шокує те, як швидко після війни Захід закрив на це очі.

 

«Історія емоцій. Походження людини (розумної) емоційної» Річард Ферт-Ґодбіхер

нонфікшн

Ми любимо вважати себе раціональними створіннями, які покладаються на розрахунок та інтелект, щоб вижити. Але багато найважливіших моментів у історії людства мало пов’язані з холодними і суворими фактами, але багато в чому з емоціями.

Читайте також: Усі це читають: 7 бестселерів на Amazon

Опираючись на психологію, неврологію, філософію, мистецтво та історію релігії, Річард Ферт-Годбіхер яскраво ілюструє, як наше розуміння та емоційний досвід змінювалися з часом і як наші почуття формували нас і світ, у якому ми живемо. Від Стародавньої Греції до Гамбії, від Японії до Османської імперії й аж до Сполучених Штатів — це захоплива мандрівка неосяжним, але дуже емоційним світом.