Швейцарія буде вимагати від українських біженців продавати дорогі автомобілі: деталі

Швейцарія може зобов’язати українських біженців продавати свої особисті автомобілі, щоб надалі отримувати соціальні виплати.

Про це пише Neue Zürcher Zeitung, посилаючись на слова директорку Департаменту юстиції та поліції Елізабет Бом-Шнайде.

Зазначається, що якщо вартість автомобіля перевищує граничну межу для певного кантону Швейцарії, його доведеться продати. Втім, кожен кантон має різні ліміти активів, які дозволяють отримувати соцвиплат.

Читайте також: Барбра Стрейзанд пожертвувала Україні велику суму грошей: деталі

«Українці мають «прийняти рівні умови» для отримання соцвиплат. Попри це, остаточне рішення щодо виплат для українських біженців міська влада ухвалюватиме індивідуально», — йдеться у повідомленні. 

Відомо, що до біженців з інших країн застосовують набагато суворіші правила, зокрема їхнім сімʼям доводиться розкривати майже всю фінансову інформацію, навіть про найменші витрати.

Читайте також: Чи можуть переселенці отримати меддопомогу без укладення декларації з лікарем

Крім того, у Швейцарії планують побудувати додаткові поселення на 3000 місць, щоби зняти навантаження з великих міст країни.

Читайте також: Евакуація дітей: у прифронтовій Авдіївці досі залишається одна дитина, яку переховують батьки

Близько 75 тисяч українських біженців зареєстровані у шести федеральних центрах Швейцарії станом на березень 2023 року. Більшість із них має захисний статус S, який включає дозвіл на роботу, навчання іноземних мов, медичне страхування і дитячу освіту.