Чи можуть переселенці отримати меддопомогу без укладення декларації з лікарем

01.05.2023

Під час дії воєнного стану внутрішньо переміщені особи можуть отримувати медичну допомогу за місцем фактичного перебування без укладення декларації.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у Телеграмі.

За його словами, внутрішньо переміщена особа має право на надання необхідної медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров’я, а також на забезпечення лікарськими засобами у випадках та порядку, визначених законодавством (стаття 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»).

Читайте також: У «Дії» може з’явитися віртуальний помічник: подробиці

Також Лубінець звернув увагу, що внутрішньо переміщена особа, яка проживає на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, має право звернутися до закладу охорони здоровʼя на власний вибір. Для цього потрібно написати заяву на імʼя головного лікаря з проханням поставити на облік за місцем фактичного проживання.

Читайте також: Шлюбний договір: як правильно оформити?

Документом, що підтверджує місце проживання, є довідка про взяття на облік ВПО. Також внутрішньо переміщена особа, яка потребує спеціалізованої медичної допомоги, має звернутися до територіального закладу охорони здоровʼя та отримати направлення до медичного закладу відповідного профілю.

Читайте також: Тайра очолила робочу групу з медичних питань при Міноборони

“Під час дії воєнного стану ВПО можуть отримувати медичну допомогу без укладення декларації”, — наголосив Лубінець.