Союз кінотеатрів України закликав світові кінокомпанії не співпрацювати з росією: деталі

18.05.2023

Громадянська спілка Союз кінотеатрів України звернувся до учасників Каннського кіноринку, який проходить цими днями на Каннському кінофестивалі щодо співпраці з російськими кінокомпаніями.

За словами спілки, зарубіжні кінокомпанії почали поновлювати свою роботу на російському кіноринку. Серед них — Lionsgate, STX, Filmnation, XYZ, Millenium, Hanway, Protagonist, Voltage, A24, Screen Media, Sierra/Affinity, Altitude, Arclight Films International, Anton Corp, Blue Box International, Pathe International, Studiocanal, Goodfellas (ex-Wild Bunch International), BAC Films, Elle Driver, Memento, Charades, Highland Film, Foresight, CJ Entertainment, WTFilms, Apollo Films, Sola Media, Latido Films та багато інших.

Читайте також: Стало відомо, скільки об’єктів культурної інфраструктури України постраждали через агресію рф

«Продовжувати вести бізнес в Росії означає підтримувати податками російську терористичну державу. Ці податки потім перетворюються на зброю, за допомогою якої знищують мирні українські міста, вбивають і калічать наших друзів і колег. На жаль, ми вбачаємо особливий цинізм також в ситуаціях, при якій права на американські, французькі, британські, німецькі стрічки продаються російським правовласникам на територію «колишнього СРСР» разом з територією України», — йдеться у зверненні. 

Читайте також: Катували та принижували: захисниці України розповіли про пережите у російському полоні

У своїй заяві вони апелюють до рішень Європарламенту від 23 листопада 2022 року та Парламентської Асамблеї НАТО від 21 листопада 2022 року, згідно з якими Російська Федерація була визнана країною-спонсором тероризму через жорстоку війну та агресію проти України та злочини, скоєні проти мирних жителів та інфраструктури.