Спільне прізвище для одностатевих пар: влада Естонії ухвалила важливе рішення

В Естонії одностатеві пари тепер можуть брати спільне прізвище
24.02.2023

Через дев’ять років після прийняття Закону про зареєстроване партнерство та через сім років після того, як він набув чинності, одностатеві пари в зареєстрованому партнерстві в Естонії нарешті отримали право на законне спільне прізвище згідно з рішенням міністра внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс.

Про це пише ERR.

За словами міністра, держава підтримує людей, і у неї немає жодних причин їм перешкоджати. Також він звернувся до міністерства з проханням провести правовий аналіз Закону про імена.

Читайте також: У Києві біля ЛГБТ-клубу напали на двох людей зі спільноти

Естонський інститут прав людини (EIHR), який представляв інтереси одностатевої пари, яка подала заявку на єдине прізвище, оголосив у середу, що досяг компромісу з міністерством, не чекаючи рішення суду.

Читайте також: Суд Південної Кореї вперше визнав права одностатевих пар

«У результаті зустрічей і переговорів, які відбулися в січні цього року, Міністерство внутрішніх справ переглянуло практику надання звичайних прізвищ, включену в Закон про імена, і 27 січня міністр внутрішніх справ Ляенемец підписав протокол, згідно з яким зареєстроване партнерство є підставою для всіх партнерських сімей, які подають заявку на спільне прізвище», – сказала Келлі Гросстал, керівник відділу співпраці в EIHR.

Читайте також: З’явився трейлер серіалу Queer for Fear про історію ЛГБТ у фільмах жахів

Проте Гросстал наголосила, що оскільки поточний статус-кво базується на рішенні міністра, а не на прецедентному праві, наступний міністр внутрішніх справ може змінити його знову.

Читайте також: У Франції з’явилася посада посла з боротьби за права ЛГБТ-спільноти

Тим не менш, додала вона, нинішня зміна дасть вагоміші підстави для оскарження її в суді, якщо наступний міністр внутрішніх справ вирішить позбавити права надавати спільне прізвище одностатевим зареєстрованим партнерам у майбутньому.

Читайте також: Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів

Зазначимо, що за даними Міністерства внутрішніх справ, на сьогодні в Естонії чотири одностатеві пари отримали спільне прізвище.