Стало відомо, скільки журналісток зазнали сексуального насильства під час роботи

кількість журналісток, які стикалися з насильством в інтернеті під час роботи
10.03.2023

Міжнародний центр журналістів (ICFJ) за підтримки ЮНЕСКО провели дослідження серед жінок-журналістів. Мета дослідження – встановити кількість журналісток, які стикалися з насильством в інтернеті під час роботи.

Про це повідомляє ICFJ.

За результатами трирічного дослідження глобального гендерно зумовленого насильства в інтернеті проти жінок-журналісток, яке провів Міжнародний центр для журналістів (ICFJ) за підтримки ЮНЕСКО, 73% журналісток заявили, що стикалися з насильством в інтернеті під час своєї роботи. З них 25% повідомили про погрози фізичного насильства, зокрема погрози вбивством, а 18% – про сексуальне насильство. Нападу чи жорстокого поводження офлайн через систематичне переслідування в інтернеті зазнали 20% опитаних.

Читайте також: Благодійний проєкт «Незалежні» – навчальний курс для українок у тилу задля допомоги жінкам на фронті

Дослідження охопило 15 країн і 1100 учасниць. Крім того, було проаналізовано 2,5 мільйона публікацій у соціальних мережах. За результатами дослідження 29 респонденток повідомили, що звільнилися через онлайн-атаки, а 14 – що покинули журналістику назавжди. Найчастіше опитані зізнавалися, що через онлайн-переслідування почали самоцензуруватись у соцмережах. А 20% відмовилися від будь-якої взаємодії в інтернеті.

Читайте також: 88% компаній, які належать українкам, працюють у межах країни — дослідження

Лише 25% журналістів повідомили про випадки насилля в інтернеті. З них 10% не отримали жодної відповіді від роботодавців, 9% отримали поради «бути товстошкірою», а 2% були запитані, чим вони «спровокували» напад на себе. Тільки 11% звернулися до поліції та 8% до суду.

Читайте також: Як при хронічній втомі працівників зберегти лідерські позиції компанії: поради Ренати Дельпорте

На зростання онлайн-насильства вплинули, зокрема, пандемія COVID-19, недоліки в правовому й судовому регулюванні, а також роль політичного популізму, екстремізму, націоналізму.