Стартувала реєстрація на безкоштовну онлайн-школу для волонтерів

Школа волонтерів
09.03.2023

Розпочалася реєстрація на безкоштовну Всеукраїнську онлайн-школу для волонтерів, яка вже дев’ятий раз поспіль проводиться міжнародною волонтерською мережею Volunteer Community. Навчання стартує 27 березня.

«Школа волонтерів – це безкоштовний онлайн-курс, що дає базові знання з основ волонтерської діяльності та напрямів волонтерства. Курс дасть змогу дізнатися, як розпочати свій волонтерський шлях, як допомагати з більшою користю людям і не шкодячи собі, як не втомлюватися від волонтерства та бути максимально ефективним, як сформувати якісну команду волонтерів та працювати з людьми кризових категорій».

Читайте також: В Україні запускають чотири офлайн-хаби для жінок-підприємиць

Стати учасником онлайн-школи можуть усі українці – незалежно від віку, навичок та вмінь, досвіду у волонтерській діяльності та міста проживання. Як зазначають організатори, цього разу головний акцент в навчанні вони зробили на волонтерській етиці і проблемах вигорання і втоми під час кризи.

«Ми хочемо виробити у волонтерів розуміння екологічного волонтерства по відношенню до себе і людей навколо, дати розуміння, що піклування про себе – не менш важливе, ніж про інших і, що ми не можемо допомогти, не шкодячи собі, якщо наш ресурс перебуває на «нулі». Хочемо боротися з «синдромом самозванця» серед волонтерів і показати, що навіть п’ять хвилин волонтерської діяльності на день здатні принести величезну користь», – зазначила Дар’я Єфіменко, координаторка освітніх програм і супервізії міжнародної волонтерської мережі «Volunteer Community» в Україні.

Читайте також: WomenINTrade EUA: в Україні запустили проєкт для налагодження зв’язків українських МСП з нідерландськими партнерами

Програма курсу складається з семи тематичних інформаційних блоків та трьох неформальних зустрічей за напрямами волонтерської діяльності. Заняття триватимуть 60-80 хвилин двічі на тиждень у записі, тож переглянути їх можна у будь-який зручний час. На зустрічах можна поспілкуватися з однодумцями та поставити запитання лекторам і менторам курсу. Після закінчення курсу всі учасники, які успішно його пройшли, отримають сертифікат.