Step by step: У Києві з’явилася інтерактивна екостежка

Де в мегаполісі вивчати екосистему

За статистикою, 75% дітей проводять на свіжому повітрі менше години на день, а переважна більшість дорослих не може відрізнити навіть 5 видів дерев. Тож нова екостежка в Голосіївському парку дасть можливість киянам крок за кроком поєднати задоволення від прогулянок та пізнання світу.

Мета проекту — зацікавити українців у пішохідних прогулянках і довести, що екологічна освіта може бути захоплюючою і для дітей, і для дорослих. Оскільки маршрут прокладено в київському Національному природному парку — єдиному в Україні та одному з кількох у світі національних парків, розташований у межах мегаполісу, — відвідувачі матимуть нагоду милуватися чотирма типами лісів, ставом, струмком і ярами, а також брати участь в інтерактивних іграх. А для любителів живопису тут навіть облаштували зону з мольбертами.

«Головна ціль цього екопроекту — просвітництво. Дати дорослим та дітям, які прийдуть сюди на прогулянку, розуміння того, що відбувається в екосистемі, що таке довкілля і навіщо його берегти. Ми плануємо продовжувати цю роботу і надалі – в Національному природному парку «Голосіївський» має постати сучасний екоосвітній центр», — зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко.

Завдяки інтерактивам діти й дорослі можуть дізнатися, що відбувається з лісовими травами в різні пори року, порівняти свій слід із слідами лісових мешканців, а розмах рук із розмахом крил птахів або ж взяти участь у «білкавотчингу» (фотографуванню білок) та зробити селфі в найживописніших куточках лісу.

Знайти початок екостежки допоможе геолокація.

Джерело: Міністерство екології та природних ресурсів України

Фото: Роман Горбун, Олег Година

— Читайте також: Must get married: У Британії зафіксована рекордно велика кількість примусових шлюбів