За статистикою, 75% дітей проводять на свіжому повітрі менше години на день, а переважна більшість дорослих не може відрізнити навіть 5 видів дерев. Тож нова екостежка в Голосіївському парку дасть можливість киянам крок за кроком поєднати задоволення від прогулянок та пізнання світу.
Мета проекту — зацікавити українців у пішохідних прогулянках і довести, що екологічна освіта може бути захоплюючою і для дітей, і для дорослих. Оскільки маршрут прокладено в київському Національному природному парку — єдиному в Україні та одному з кількох у світі національних парків, розташований у межах мегаполісу, — відвідувачі матимуть нагоду милуватися чотирма типами лісів, ставом, струмком і ярами, а також брати участь в інтерактивних іграх. А для любителів живопису тут навіть облаштували зону з мольбертами.
«Головна ціль цього екопроекту — просвітництво. Дати дорослим та дітям, які прийдуть сюди на прогулянку, розуміння того, що відбувається в екосистемі, що таке довкілля і навіщо його берегти. Ми плануємо продовжувати цю роботу і надалі – в Національному природному парку «Голосіївський» має постати сучасний екоосвітній центр», — зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко.
Завдяки інтерактивам діти й дорослі можуть дізнатися, що відбувається з лісовими травами в різні пори року, порівняти свій слід із слідами лісових мешканців, а розмах рук із розмахом крил птахів або ж взяти участь у «білкавотчингу» (фотографуванню білок) та зробити селфі в найживописніших куточках лісу.
Останні новини
- «Полковник і птахи». Театр Лесі Українки продовжує новий сезон виставою за однойменною п’єсою Христо Бойчева
- Доступність Парижа для людей з інвалідністю: тестдрайв
- Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 16-22 вересня
- Клодет Кольбер — легенда срібного екрана
- Український бренд GAPTUVALNYA створив колекцію вишиванок до Саміту перших леді та джентльменів: фото Новости на главной
Знайти початок екостежки допоможе геолокація.
Джерело: Міністерство екології та природних ресурсів України
Фото: Роман Горбун, Олег Година