Тамара Марценюк та Катерина Зарембо стали лауреатками премії Емми Ґолдман

Катерина Зарембо, Тамара Марценюк

Українки Тамара Марценюк та Катерина Зарембо стали лауреатками Emma Goldman Awards та Emma Goldman Snowball Awards.

Про це повідомило видавництво «Комора».

«Премія Емми Ґолдман — це важлива відзнака, яку присуджують щорічно за видатні досягнення та внесок у дослідження фемінізму й нерівності», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Три українські журналістки стали лауреатками премії Ганса-Йоахіма Фрідріхса

Емма Ґолдман вважається однією з найважливіших героїнь американського анархізму та раннього руху за мир. Її промови та праці стосувалися тем мілітаризму, фашизму, капіталізму, міграції, шлюбу, вільного кохання та гомосексуальності.

Активістка, на честь якої названо нагороду, була однією з провідних феміністок 20 століття та провідною особою руху за анархізм в Америці. На згадку про її діяльність незалежна нідерландська організація FLAX Foundation щороку присуджує дві премії: Emma Goldman Awards (50 000 євро) та Emma Goldman Snowball Awards (10 000 євро).

Читайте також: Дві українки стали переможницями міжнародної премії ілюстраторів World Illustration Awards 2023: фото робіт

Лауреатки премії Емми Ґолдман: 

Тамара Марценюк – вчена та дослідниця гендерних студій. Працює на кафедрі соціології Києво-Могилянської академії, а також є експерткою з гендерних питань Української гельсінської спілки з прав людини. Серед найвідоміших наукових праць: «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» (2017), «Чому не варто боятися фемінізму» (2018).

Читайте також: Українська письменниця стала лауреаткою премії «Жінки Європи»

Катерина Зарембо – політична аналітикиня, викладачка та письменнця. Написала книжку про українські Донеччину і Луганщину «Схід українського сонця», є співавторкою видання «Писати аналітику може кожен. Мистецтво переконливого тексту».

Новини партнерів