Книжки, які батьки читають дітям

Радять письменник Сергій Товстенко, журналіст Отар Довженко, підприємець Олександр Нестеренко

30.05.2018

У рамках VIІI Міжнародного фестивалю Книжковий арсенал відбудеться соціальна подія «Тату, почитай мені!«, у якій братимуть участь Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом, співак Арсен Мірзоян і телеведучий Олександр Педан. Почути казки з вуст цих відомих батьків ви зможете, завітавши на фестиваль 31 травня, а просто зараз ми пропонуємо вам рекомендації від героїв WoMo-публікацій.

Сергій Товстенко, журналіст, дитячий письменник, батько двох дітей

Мої діти вже в тому віці, коли читають самі, однак останнім часом я приношу додому англомовну дитячу класику, і ми читаємо її разом уголос, збагачуючи наші словникові запаси. Одним словом, поєднуємо цікаве з корисним. Це невеличкі книжки «на один вечір» на кшталт «Історії Фердинанда» американського письменника Манро Ліфа. Також я познайомив молодшого сина з творами шведа Ульфа Старка. Дуже цікавий письменник, якого видавали в Україні ще у 80-х роках, а от тепер багато хто відкриває його для себе наново. Трохи читали з сином уголос його книжку «Мій друг Персі, Баффало Білл і я». Сподіваюся, пізніше син читатиме Старка вже сам.

Історія Фердинанда/The Story of Ferdinand

Манро Ліф

Казка про Фердинанда, бика, який любив нюхати квіти, є популярною протягом 80-ти років. Її читають і перечитують діти в усьому світі, адже ця книга перекладена більш ніж на 60 мов. Колись американський журнал «Life» назвав «Фердинанда» справжньою дитячою класикою з часів «Вінні-Пуха» і припустив, що «троє з чотирьох дорослих купують цю книгу не тільки для дітей, а й для власного задоволення». Казка була двічі екранізована -у  1938 році Уолт Дісней зняв за її сюжетом короткий  мультфільм і відразу ж отримав за нього премію «Оскар». А в 2017 році на екрани вийшла повнометражна анімаційна стрічка від студії «Blue Sky» під назвою «Фердинанд».

Мій друг Персі, Баффало Білл і я/Min van Percy, Buffalo Bill och jag

Ульф Старк

Головний герой, хлопчик на ім’я Ульф, знайомого свого друга Персі з радощами сільського життя. Разом вони проводять незабутнє літо: втілюють потаємні мрії, дуркують, спілкуються з нестерпним Ульфовим дідусем і дізнаються про таємничого Баффало Білла. А Ульф навіть зустрічає перше кохання. У своїй легкій, трохи сумовитій і разом з тим дотепній манері, Ульф Старк розповідає про життя, дружбу, любов — і завжди знаходить для них новий, несподіваний і глибокий погляд.

Олександр Нестеренко, СЕО студії промислового дизайну ARTKB, батько чотирьох дітей

У мене четверо дітей, то коли наймолодша засинає, я читаю трьом старшим. Обираю довгі серії, щоб дочки та син встигли «потоваришувати» з героями. Намагаюся підібрати такі сюжети, де б герої були різного віку, як і мої діти, тоді їм цікаво слухати, бо кожен знаходить для себе щось своє.

Нам до вподоби серії авторства Діани Вінн Джонс та Енід Блайтон. Ми читаємо все підряд, тому з «Чудовою п’ятіркою» рік провели, або навіть два, бо діти росли разом із героями книжок. А ще перевага серій у тому, що там події відбуваються кожні канікули — літні, зимові, осінні, — отже відпадає питання, чим зайняти дітей під час канікул. А ще нам подобаються ці видання тим, що знайомлять із побутом британських дітей 1930-50-х років. Скажу чесно, ми ще до Британії того рівня не дожили (сміється).

Чудова п’ятірка/The Famous Five

Енід Блайтон

Одна з найпопулярніших серій творів, в яких головні герої потрапляють в захоплюючі пригоди й розплутують інтригуючі таємниці практично без допомоги дорослих, є «Чудова п’ятірка» (The Famous Five). Над цими романами письменниця працювала з 1942 по 1963 роки. Читачі разом із чотирма підлітками та собакою подорожуватимуть по всьому світі, відкриватимуть нові острови та розслідуватимуть справу зруйнованого замку.

Серія «Світи Крестомансі»

Діана Вінн Джонс

Ця письменниця надзвичайно плідна, адже має серії по 10 і більше книжок. Ви можете обирати із наступних циклів: «Крестомансі», «Деркхольм», «Квартет Дейлмарка», «Замок», «Magids». Щодо серії «Світи Крестомансі», то вона розповідає про паралельні світи, повні магії та незвичайних пригод, де у кожного з нас є двійники. Іноді можна помінятися місцями зі своїм двійником в іншому світі, але це дуже небезпечно. Але час від часу народжується дитина, наділена особливими здібностями: вона не має двійників, а отже може подорожувати по інших світах. Якщо такій дитині пощастить, то вона може стати Крестомансі — хранителем магії в безлічі світів.

Отар Довженко журналіст, викладач Школи журналістики УКУ, тато трьох дітей 

Молодша дочка ще книжок не читає, бо не вміє, а старші діти обирають собі літературу самотужки. Тому наразі я особисто дітям не читаю. А з останнього, що читав, то були книги про пригоди Гаррі Поттера. Чому саме про цього чарівника? Бо синові й самому подобалось читати, й послухати, як читаю я.

Гаррі Поттер і філософський камінь

Джоан Роулінг

Життя десятирічного Гаррі не можна назвати солодким: батьки померли, коли йому ледь виповнився рік, а від дядька й тітки, які взяли сироту на виховання, дістаються лише стусани. Але в одинадцятий день народження хлопчика все змінюється. Дивний гість, який несподівано з’явився на порозі, приносить листа, з якого Гаррі дізнається, що насправді він чистокровний чарівник і його зараховано прийнятий до Хогвартсу — школу магії. Кілька тижнів потому він мчатиме на Хогвартс-експресі назустріч новому життю, де його чекають неймовірні пригоди, вірні друзі й найголовніше — ключ до розгадки таємниці смерті батьків. Це перша із семи книг про чарівника.

Подія «Тату, почитай мені!»

  • Дата: 31 травня, з 13.00 до 14.00
  • Локація: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10 — 12, Київ
  • Вартість вхідних квитків на Книжковий арсенал: 30 — 130 грн
— Читайте також: Archikidz!: 10 подій Міжнародного архітектурного фестивалю