Test it: 6 питань, які треба поставити собі перш ніж запускати власний бізнес

Для тих, хто сумнівається

WoMo публікує багато матеріалів на тему «як почати власну справу». Ми питаємо думки у власників та консультантів, коучів та експертів. Але скільки б людина не отримувала порад, рішучість відкрити бізнес сама по собі не з’явиться. Якщо ви все ще сумніваєтеся, то пропонуємо пройти цей простий, але важливий для вас, тест.

1. Чи можете ви дозволити собі ризикувати у фінансовому плані?

Підприємець-одинак матиме набагато менше фінансових ризиків, ніж той, у кого є сім’я, іпотека, кілька автокредитів і щомісячні зобов’язання сплачувати рахунки, які зазвичай сплачують сімейні люди. Ви повинні розуміти наскільки великим є фінансовий ризик, пов’язаний з відкриттям саме вашого бізнесу. Ваша ідея може провалитися, ви можете бути не в змозі отримати прибуток протягом тривалого часу, і у вас завжди є можливість втратити все.

Отже, якщо у вас вже є цілий список фінансових зобов’язань, почніть свій бізнес у партнерстві, або за франшизою. Цей сценарій не є ідеальним, але досягти успіху можливо. Якщо у вас порівняно мала кількість фінзобов’язань і ви твердо вірите в свою ідею, тоді йдіть ва-банк.

2. Чи є у вас «група підтримки»?

Якщо ви вирішите почати бізнес, то зіштовхнетеся із багатьма перешкодами. У вас постійно будуть виникати питання та проблеми. І це нормально. Але впоратися самотужки з усім цим — не правильно. Отже ви потребуватимете підтримки і не лише від команди співробітників. Подумайте, чи готові вам допомагати члени сім’ї та друзі? Чи є у вас ментор/наставник? Й намагайтеся триматися подалі від людей, які у вас не вірять — вони токсичні, їх потрібно уникати, якщо ви хочете досягти успіху.

3. Чи готові ви знову і знову йти своїм шляхом, не дивлячись на поразки?

Вас збиватимуть з ніг. Ви будете приймати неправильні рішення. Ви будете розчарованими. Але знаєте, що відрізняє підприємців, які опускають руки і йдуть з бізнесу, від тих, хто досягає успіху? Готовність других продовжувати приймати удари долі. Ось яскравий приклад — Джеймс Дайсон, засновник і дизайнер дуже успішного пилососа. Перші 5126 прототипів Дайсона були невдалими, але 5127-й став найбільш продаваним в Сполучених Штатах. Дайсон не заробив би статок у 4,5 мільярда доларів, якби покинув ідею створити ідеальний пилосос після більш ніж 5000 спроб.

4. Чи зможете ви залишатися мотивованими, жертвуючи власним комфортом?

Мільярдер Марк К’юбан, коли починав, харчувався бутербродами з гірчицею та кетчупом і спав на підлозі в трикімнатній квартирі, яку ділив з п’ятьма друзями. А тепер уявіть себе в такій ситуації. Чи можете ви залишатися на 100% мотивованими, коли спите на підлозі та їсте мівіну? Бо часто особисті жертви мають велике значення: чи зможете ви продати свою автівку, або навіть квартиру, щоб утримати справу на плаву? Якщо ні, підприємництво може бути не для вас.

5. Чи розумієте ви, що на початку між роботою та особистим життям ніякого балансу не буде?

Бізнес забиратиме у вас багато часу, особливо на початку. Ви будете менше бачитися зі своїми друзями і сім’єю, ви не матимете змоги робити такі приємні речі, як посиденьки у п’ятницю в кафе або прогулянки у вікенд. Замість цього у вас будуть довгі ночі в офісі й робочі вихідні на додаток. Ви повинні бути готові докласти максимум зусиль на початку, бо саме ви будете відповідальні за все. Це величезний тиск. Згодом ви зможете відновити здоровий баланс між роботою і приватним життям, але не в перші роки.

6. Чи можете ви вже зараз уявити свій успіх?

Як казав Теодор Рузвельт: «Якщо повірте у власні сили, то ви вже подолали половину шляху». Це один із найкращих висловів про подання успіху. Якщо ви не можете уявити себе успішним, значить, ви не готові. Ви повинні бачити це і бачити ясно. Ви повинні прокидатися, представляючи свій успіх. Вам потрібно вигравіювати цю картинку в своїй голові. Вам потрібно мріяти про це, коли ви лягаєте спати.

Якщо на всі шість питань ви відповіли «так», — час діяти!

Джерело: entrepreneur.com

— Читайте також: FinTech4Women: 4 бизнес-лайфхака от Ирины Мальцевой