The War Edition: опублікована онлайн-збірка історій 12 жінок та фотощоденник

Проєкт The War Edition
20.09.2023

Українсько-шведський проєкт Re-framing My Body-2 випустив фотощоденники та історії жінок на війні під назвою The War Edition.

Про це йдеться на сторінці проєкту.

«Позаяк продовжити проєкт Re-framing my body-2 так, як було заплановано, і провести майстер-класи в Києві було неможливо, тому після створення анімаційного відео з учасницями онлайн-програми, ми вирішили зосередити погляд на жінках і небінарних людях, які добровільно ризикують життям на лінії фронту чи поблизу», — йдеться у повідомленні. 

Читайте також: В Україні запустили проєкт Sluhavka — першу онлайн-радіостанцію українських аудіокниг

Для проєкту Re-framing My Body-2: The War Edition військовослужбовиці ЗСУ, медикині, волонтерки й журналістки розповіли, що їх мотивує, що означає бути жінкою чи небінарною людиною на фронті і як вони дають собі раду з переходом між цивільним і воєнним життям. Історії 12 героїнь зібрані в одну онлайн-публікацію та проілюстровані фотографіями з персональних архівів. Дехто з них на фронті з часів АТО, інші долучилися до боротьби після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Читайте також: В Україні започаткували першу премію у сфері книговидання: подробиці

«Під час повномасштабного вторгнення відкрилося, як на мене, більше можливостей для жінок. Звичайно, не у всіх підрозділах. Є більш women friendly, є менш. Але загалом професіоналів зараз не вистачає. І якшо жінка виконує свої обовʼязки сумлінно, вона напевне реалізується в армії», — ділиться своєю думкою Ірина Рибакова, пресофіцерка 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» ЗСУ, героїня проєкту Re-framing My Body-2: The War Edition.

Читайте також: Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте? Публікуємо уривок із книги в якій ви точно знайдете відповідь!

Re-framing my body — спільний проєкт ГО «Мистецькі мандри» (Україна) іLava-Dansproduktion (Швеція), спрямований на протистояння стереотипам про жінок у медіа та культурі. Проєкт запустили 2020 року, у ньому взяли участь 10 українських художниць, які працювали разом зі шведськими колегами онлайн та на воркшопі у Києві. Друга редакція Re-framing my body зібрала 28 українських мисткинь, але була реалізована не повністю через повномасштабне вторгнення.