Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте? Публікуємо уривок із книги в якій ви точно знайдете відповідь!

01.09.2023

Утомилися від відчуття застою, від неспокою, порожнечі й заціпеніння в кар’єрі та в житті? То хапайте сірники — нумо запалювати! Зразу довіримося своїм найнебезпечнішим ідеям, дізнаємося правду про «пошук своєї пристрасті» та істинну причину того, чому так багато людей намагаються зрозуміти, що хотіли б робити зі своїм єдиним нудним і нестерпно похмурим існуванням, і усміхаються лише для світлин, вимовляючи «си-и-ир». До речі, про світлини: у світі ще не достатньо фотографів, дизайнерів, художників тощо, адже ніхто не вичаровуватиме щось так, як ви.

Ви довідаєтеся, як будь-які знання, якими володієте, перетворити на роботу мрії, чому не варто починати з малого і як оговтатися після всього, що може вам прилетіти. А ще позбудетеся синдрому самозванця в усіх його проявах, зокрема й щодо грошей. Непристойно великих грошей, які сунутимуть до вас лавою. Публікуємо уривок з книги Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте (Еш Амбірдж)

Уривок книги

ОТ САМЕ ЗАРАЗ, якби я вірила в силу молитви, я попрохала б одного для тебе, подружко моя: щоб ти ніколи не гарувала так, щоб лицем скидатися на рибу-їжака. Власне, важко уявити щось менш привабливе, ніж риба-їжак, а саме на неї стаєш схожою, коли: (а) по вуха закопуєшся в роботу; (б) перетворюєшся на вампірку, яка ніколи не виходить на сонячне світло; (в) забиваєш на найважливіші речі; і (г) стаєш страшенно нещасною людиною — хоча, власне, все це ти робила задля власного щастя.

Читайте також: Друком вийшла книга про дитячу травму у співавторстві Опри Вінфрі та Брюса Перрі. Публікуємо уривок

Це аж шокує — як легко можна застрягнути в цьому шаблоні, але я збагнула, що виснажуюся дедалі більше і вже не здатна впоратися з усіма потребами компанії, що розвивалася. Серйозна проблема першого світу, еге ж? Тож так я й сиділа, безнадійно прикута до комп’ютера, мов до рятувального човна, зосереджена лише на тому, щоб щодня зробити якомога більше. Я казала «так» усім та всьому, що опинялося в мене на столі (за який правила подушка, що лежала в мене на колінах), і також я почала працювати над кількома великими проєктами водночас: над проєктами, які передбачали домовленості, інтерв’ю та постійну, безупинну зосередженість.

Перша ознака того, що тобі потрібно щось змінювати? Ти страшенно гніваєшся, коли хтось заважає тобі працювати. Стаєш жорстокою. Лютуєш. Починаєш плюватися отрутою. Що тобі до тих щемких розповідей про вмирущих собак? Ніщо не дратує тебе більше, ніж ті сльозливі собачі історії, — та і, власне, всі історії, покликані розчулювати, коли вже на те пішлося. Все блідне проти того, у що ти саме закопалася аж по вуха.

Потім починаєш сваритися з людьми, які, хай там що, намагаються до тебе достукатися. Ти сприймаєш їхню турботу як потребу в тобі і тому починаєш їх цуратися. Тебе обурюють їхні повідомлення у фейсбуці, есемески, листи та все інше, що вони тобі адресують. Усе це почне здаватися ще однією справою, яку ти маєш виконати. Вони не намагаються навантажити тебе додатковою роботою, але сприймається це саме так.

По-третє, ти не лише забуваєш, як дбати про інших, тобі більше не спадає на думку потурбуватися також про себе. Ти округлюєшся до рекордних своїх 90 кілограмів — а зі зростом метр шістдесят почуваєшся від цього так собі. Вирішуєш купувати сукні, що добре тягнуться, і під ними ховаєш той сором. Стаєш тією жінкою з вічним келихом вина за п’ятнадцять доларів у барі, за якою колись стежила. Починаєш ховати свою силу геть по-іншому, під зовсім новим товстенним маскувальним шаром. Тепер твій вигляд відповідає тому, що всередині: ти так само не здатна контролювати власну зовнішність, як і власні почуття.

Читайте також:Друком вийшла книга про найменшу у світі бібліотеку та її юну бібліотекарку. Публікуємо уривок

АЛЕ — ти ну ніяк не можеш позбутися думки, що заслуговуєш на вино, хліб і перепочинок, яку вони тобі дарують, еге ж? Ти заробила відпочинок. У тебе так давно не було перерви. Хоча все це — твій власний вибір, тобі все уявляється геть інакше. Ти бачиш у цьому свій хрест, який маєш нести, — і тепер не можеш дозволити собі зупинитися. Але тебе однаково верне від самої себе. Ти гидуєш тими купами жиру, які неначе мішками теліпаються в тебе на животі. Тобі бридко від того, як ти сидиш, стоїш, рухаєшся, дихаєш. Ти ненавидиш себе за те, що тобі не вистачає сили бути дисциплінованою — принаймні у цій сфері життя. Саме тут у тебе немає жодної витримки, адже вона вимагає енергії, а в тебе її геть не залишилося. Про всі інші сфери свого життя ти подбала — за всім простежила, стійка, мов криця, — але оця? Саме тут твоє цілковите виснаження починає давати про себе знати.

Ти тепер надто втомлена, щоб і далі залишатися доброю

У ЮНОСТІ відпочивати легко — у тебе є вихідні та свята, довідки про хвороби та канікули. Але як улаштовувати відпочинок дорослим?

Для дорослих відпочивати — це безвідповідально. Це означає, що ви несерйозно ставитеся до робити. Якщо ви забагато відпочиваєте — ви ледачі. Якщо надто часто влаштовувати перепочинки — вас хтось обжене. Ти переймаєшся, що, якщо простоїш на одну мить довше, ніж треба, твоя удача закінчиться і взагалі все буде скінчено. Але тут заковика власне в тому, що якщо не зупинятися ніколи, то просто впадеш із ніг.

Перфекціоністки, будь ласка, кивніть на знак солідарності? Я знаю, що з вами таке траплялося, а якщо ще ні — я впевнена, що неодмінно станеться. (Позитивне мислення!) Важко припинити роботу, якщо п’ята вечора ніколи не настає, а кожна година, в яку не працюєш, стає пробуксуванням. Більше немає зарплати за те, що відсиджуєш вісім годин. Іноді отримуєш гроші, лише коли пропрацюєш двадцять.

Крім цього, є ще й менш очікувана проблема — тобі насправді подобається твоя робота так, що ти не хочеш зупинятися. Це така окрема залежність — інтелектуальна форма азартних ігор, якщо хочеш, де виграти можна дещо значно більше, ніж безплатний ром із колою. Ти можеш робити будь-що. Можеш створювати будь-що. Справи, якими ти можеш займатися, гроші, які можеш заробляти, та ідеї, які можеш утілювати, нічим не обмежені. Це все одно, що грати в блекджек — тільки от тут ти контролюєш усі карти.

Але хай там що, ти однаково маєш навчатися йти з роботи, коли настає час для цього. Адже щоб стати неперевершеною жінкою — що? Недостатньо просто віч-на-віч зіткнутися зі світом — тобі також доведеться навчитися зустрічатися віч-на-віч із самою собою.