«Тільки сміливі мають щастя». На харківському напрямку загинула журналістка й парамедикиня Ірина Цибух

31.05.2024

29 травня, за кілька днів до свого 26-річчя, під час ротації загинула війсковослужбовиця Ірина Цибух. Про її загибель повідомив Медичний добровольчий батальйон «Госпітальєри».

«У нас немає слів. Ніхто досі не вірить у те, що сталося. Це невимовний біль та неймовірна втрата не тільки для батальйону, а й для всієї України. Чека говорила: «Єдиний вибір про свободу в країні, де йде війна, єдина історія про волю в цьому контексті — це боротьба за цю волю», — написали на сторінці медичного добровольчого батальйону.

Як військова парамедикиня Ірина почала виїздити у Донецьку та Луганську області ще з 2015 року. Потім працювала менеджеркою Департаменту регіонального мовлення «Суспільного». Від початку повномасштабного вторгнення долучилась до батальйону «Госпітальєри».

У листопаді минулого року Володимир Зеленський відзначив Ірину Цибух орденом «За заслуги» до Дня телебачення, радіо та зв’язку. У Ірини залишились мати, батько і брат. 18-річний Юрій Цибух на своїй сторінці в Instagram виклав листа Ірини, який вона написала рік тому.

«Свобода — це найвища цінність. Усі скоро 25 років минали часто у комплексах і страхах. Але найчастіше цьому шуму не було місця перед моєю свободою. Найбільше, за що хочу сказати дякую собі, батькам, брату, рідним та друзям, дякую, що дозволяли мені бути вільною, жити те життя, яке хочеться», — писала Ірина.

Також стало відомо, що 30 травня на Донеччині трагічно загинула 31-річна кореспондентка телеканалу Freedom Анастасія Волкова. За даними Інституту масової інформації, вона загинула внаслідок ДТП.

Анастасія Волкова постійно працювала у найгарячіших точках Луганської і Донецької областей.

Фото: Freedom

«Я народилася та виросла у Луганську і втратила рідний дім. Тож професійна діяльність для мене — все. Наразі це сенс мого життя. І коли по роботі я можу заїхати на рідну землю, моє серце наповнюється відчуттям болю та жаги робити більше для висвітлення лиха, яке росія принесла в Україну, для висвітлення злочинів російських військ», — казала Анастасія про свою роботу.

З 2018 року вона працювала військовою кореспонденткою каналів українського державного іномовлення. Два роки тому Анастасію було відзначено орденом “За заслуги” III ступеня.

Читайте також: Українська журналістка Вікторія Рощина перебуває в російському полоні

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram